Ляшко знав про скандальний план замирення з Кремлем – Артеменко

Нардеп відхрестився від «оренди» Криму та відкинув звинувачення в державній зраді

Нардеп Андрій Артеменко, який представив свій скандальний план замирення з Кремлем, підтвердив, що літав до Москви, але стверджує, що не узгоджував свої пропозиції з російськими політиками. По це він сказав на брифінгу у Верховній Раді 27 лютого, передає Українська правда.


«Дійсно, я був у Москві, всі мої поїздки були погоджені з СБУ, але більше сказати я нічого не можу», – заявив він.


Крім того Артеменко зазначив, що не погоджував своїх пропозицій щодо «мирного плану» з Сергієм Льовочкіним, Юрієм Бойком чи Владиславом Сурковим. Водночас депутат зауважив, що Олег Ляшко знав про його «мирну» ініціативу, яка, за словами Артеменка, вписується в стратегію Радикальної партії.


«Ляшко мав навіть їздити зі мною по всіх заходах у США. На жаль, після того, що відбулося, наша фракція не пройшла випробування», – додав він.


Також Артеменко відкидає звинувачення в державній зраді й звинувачує владу в авторитаризмі: «Мені дивно чути, що я перевищив якісь повноваження, гидко чути звинувачення у держзраді».


Читайте: Генпрокуратура розслідує держзраду нардепа Артеменка


При цьому нардеп зауважив, що виступати з подібними ініціативами – «входить до його повноважень згідно з законодавством». Артеменко також розкритикував Мінський формат та наголосив, що виступає за переговори щодо досягнення миру в Україні у Будапештському форматі.


Він стверджує, що його слова у газеті The New York Times були вирвані з контексту. Про жодну «оренду» окупованого Росією Криму не йшлося.


«Півострів не може бути переданий в оренду. Це територія України. Можемо говорити про платне використання окремих інфраструктурних об’єктів», – зазначив нардеп.


Також Артеменко заявив, що вважає проголошення позаблокового статусу України кроком для врегулювання конфлікту на Сході та виступив за подвійне громадянство.


«Звичайно, нам потрібні зміни і Конституцію, нам потрібний новий суспільний договір. Весь цивілізований світ має можливість щодо використання подвійного громадянства. Близько 17% українців мають подвійне громадянство. Я переконаний, що близько 100 народних депутатів мають подвійне громадянство», – сказав він.


Також Артеменко анонсував, що планує відвідати Вашингтон, щоби «продовжувати свою справу».


Як повідомляв Інформаційний Акцент, фракція Радикальної партії Олега Ляшка вирішила виключити зі свого складу народного депутата Андрія Артеменка.


Раніше газета The New York Times повідомила, що особистий адвокат президента США Дональда Трампа Майкл Коен брав участь у передачі екс-раднику президента США з безпеки Майклу Флінну плану врегулювання ситуації в Україні та подальшого зняття санкцій з РФ. У цьому контексті називається ім’я народного депутата України Андрія Артеменка.


Сам Артеменко в інтерв’ю порталу «Страна.ua» підтвердив наявність плану щодо нормалізації відносин між Україною і Росією, про який раніше стало відомо газеті New York Times.


Він уточнив, що в складанні проекту взяли участь кілька десятків депутатів Верховної ради з різних фракцій. За його словами, план складається з декількох пунктів. Перший передбачає проведення референдуму в Україні щодо можливості передачі Криму «в оренду» Росії на термін від 30 до 50 років (в статті NYT фігурувала цифра 50-100 років). Після закінчення цього терміну на півострові має пройти ще один референдум під контролем міжнародних структур, який визначить його остаточну приналежність.


Варто зазначити, що у Кремлі назвали ідею оренди Криму абсурдною.


Другим пунктом плану йде повернення Донбасу до складу України. При цьому, підкреслив депутат, до всіх учасників конфлікту, крім тих, хто вчинив особливо тяжкі злочини, застосують амністію. Далі, за словами політика, проводиться всеукраїнський референдум про особливий статус Донбасу, а також створюється фонд його «відродження», який «наповнять різні держави». При цьому Москва повинна буде вносити в цей фонд платежі за «оренду» Криму. Депутат вважає, що після виконання цих пунктів антиросійські санкції можна буде скасувати.


Артеменко також наголосив, що план передбачає нейтральний статус України: країна не вступатиме ні в НАТО, ні в ЄС, ні в Митний союз.


Читайте: Скандальний «мирний план» щодо України не має жодних юридичних наслідків – нардеп

#Артеменко, #Ляшко
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.akcent.org.ua/lyashko-znav-pro-skandal-ny-j-plan-zamy-rennya-z-kremlem-artemenko/

Коментарі