Філіп Духлій: Будь-яка влада завжди буде ворогом свого народу

Філіп Духлій, блогер

Будь-яка влада буде поганою. Будь-яка. Навіть найкраща. Є, звичайно, такі гнійні нариви як товариші януковича, яких треба видаляти хірургічним шляхом, але за великим рахунком, демократія – це баланс між нахабством меншини і невдоволенням більшості.


Влада завжди буде чхати на абстрактні інтереси людей. І справа навіть не в корупції. Тому що навколо влади є неабстрактні та чисто конкретні групи впливу з чіткою мотивацією, позицією, інтересами й аргументацією. І владі простіше вести діалог зі зрозумілими їм представниками, ніж з неструктурованими запитами свого народу, який у своїй масі сам не знає, чого хоче. Хоче європейських зарплат, але не вміє ставитися до своєї роботи так, як європейці. Хочуть якісних послуг, але низьких тарифів. Хочуть вільний ринок, але й субсидій. Хочуть доріг, але не платять податки, хочуть чесних чиновників, але впадають в істерику від зарплати $ 4К топ-менджера держпідприємства тощо.


Ось у чому сила тих же США або Європи? У структурованості, в умінні виробити єдину позицію всередині групи, здатності групою відстоювати цю позицію, включаючи реальні дії.


Будь-яка влада буде вашим ворогом, порушуватиме ваші інтереси. Дасте ви їм це зробити чи ні – залежить від ваших дій у відповідь.


Живий приклад. Рішення про НКРЕ щодо абонплати. Принцип правильний, так повинно бути, потужності повинні резервуватися під споживача, а не малюватися зі стелі згідно з абстрактними нормами. Потрібен конкурентний ринок.


Але при цьому та ж  НКРЕ ніяк не врахувала масову установку лічильників G4, які є явним перебором для рівня споживання квартирної плити. Тобто, по суті, людям нав’язали розмір послуги, яка їм не потрібна. НКРЕ не врахувала, що люди часто витрачали величезні гроші для того, щоби прокаласти газ в свої будинки, а тепер в тарифі це ніяк не враховується. Сама методика розрахунку тарифів викликає запитання.


І тепер, щоби нагнути НКРЕ і донести їм думку, що вони охрініли – потрібна представницька структура, яка прийде до них, прийде до Антимонопольного комітету або в суд і чітко по пунктах розповість, де саме охрініла НКРЕ.


А що ми маємо зараз? Тисячі невдоволених, десятки тисяч коментів, лайки, дописи, а на виході що? А ніфіга. Ось так і живемо. Чекаємо доброї волі. Всі на Майдан 3.0, поки Путін не напав.


Джерело: Филипп Духлий#Корупція, #Майдан, #НКРЕ, #Путін, #Субсидія, #Тарифи
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/filip-duhlij-bud-yaka-vlada-zavzhdy-bude-vorogom-svogo-narodu/

Коментарі