На Обухівщині незаконно розвантажили купи львівського сміття (фото)

Обухівська РДА виставить рахунок Львівській міськраді за утилізацію відходів

Поблизу Обухова у селі Долина на Київщині місцеві жителі виявили купу львівського сміття. За приблизними підрахунками, невідомі вивантажили 5-7 фур. Про це повідомляє Українська правда. Київ.


«На фото чітко видно, що там є документи львівського походження, там чеки з магазинів і навіть зошити якісь – усе львівського походження», – сказав голова райадміністрації Олександр Туренко.


За його словами, створена робоча група, до якої долучились і правоохоронці. Вони перевіряють камери на автошляхах зі Львова, щоби відслідкувати, як їхали вантажівки.

«Як будемо виходити? На 6 квітня збираю сесію районної ради, будемо виділяти кошти, будемо домовлятись з 5 полігоном, перевантажувати це, вивозити, зачищати територію. Бо це до всього ще й приватна територія, і власник її не винен, що йому таке зробили», – додав голова РДА.


Варіанту змусити мера Львова Андрія Садового забрати своє сміття не розглядають, але рахунок виставлять: «Змусити їх забрати самим можна тільки за рішенням суду. Але поки будуть йти суди, це сміття дощ розмиє, воно розлетися і забруднить ще більшу територію. Але виставити рахунки за те, що ми це приберемо, пану Садовому – я виставлю. І будемо добиватися, щоб місто Львів зі свого бюджету відшкодувало всі витрати».


Щоб уникнути подібних інцидентів у майбутньому, дороги району панують обладнати відеонаглядом.


«Якщо я зловлю хоч один сміттєвоз – то я на нього повішу все незаконне сміття в районі. Країна має назнати своїх «героїв», хай люди відловлюють цих гадів. Бо пан Садовий знає про цю проблему, їхнє сміттєзвалище – то проблема не одного року, і Садовий не перший рік мер, але одне діло махати прапорами, а інше – отак підло вивозити сміття», – додав голова РДА.


Туренко наголосив, що на Обухівщині діє ціла програма із сортування сміття, а серед мешканців постійно проводять роз’яснювальну роботу. В районі є два об’єкти – трипільська ТЕЦ і 5 полігон – які входять до 150 найнебезпечніших об’єктів держави. Нині на Обухівщині перероблять лише 1,7-1,8% сміття, яке викидається. При цьому постійні ініціативи щодо будівництва сміттєпереробних заводів блокують, бо на смітті заробляють непогані гроші.


«Я вам скажу, то схема дуже проста. Людина викидає сміття, і платить за вивезення одного куба, але фактично викидає десь 0,3 куба. А здають сміття на звалище чітко по кубах. І от є вільні талончики – це перша корупційна складова. Тоді заходить туди, на 5 полігон,  ромська діаспора. Там є близько тисячі осіб, вони заходять на смітєєзвалище і вручну починають його сортувати. За один кілограм відсортованого сміття їм платять гривню, а продають відсортовану сировину по 6 гривень. Отже, прибуток – 5 гривень лише з 1 кілограма. На рік у нас викидають десь 400 тисяч тонн сміття на 5 полігоні, якщо з нього якийсь відсоток відсортують, то це мільйонні кошти. Ми пропонуємо інвесторів і польських, і австрійських, і німецьких пропонуємо, їх всіх відшивають. Бо це небажання втратити прибуток», – підсумував Туренко.


#Обухів, #Садовий, #Сміття
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/na-obuhivshhy-ni-nezakonno-rozvantazhy-ly-kupy-l-vivs-kogo-smittya-foto/

Коментарі