Відрізати окупований Донецьк від водопостачання неможливо – Гримчак

Наразі невідома конкретна цифра боргу окупованих територій через великі втрати води внаслідок пошкодження водопроводу

Україна не може припинити постачати воду на тимчасово окуповану територію Донбасу, адже відключити сьогодні Донецьк — це те саме, що залишити без водовідведення Маріуполь. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак, передає Радіо Свобода.


«По Донецькій області відключення взагалі неможливе, тому що постачання води на територію, яка контролюється, це Маріуполь, Волноваха й інші, йде по неконтрольованій території. І тому відключити сьогодні Донецьк від води – це те саме, що відключити Маріуполь», – наголосив заступник міністра.


Крім того, припинення водопостачання суперечить міжнародним зобов’язанням, бо вода визначена як першочергова потреба людини. Таким чином, за словами Гримчака, жодних рішень не було і навряд чи вони будуть.


Також чиновник не зміг назвати конкретну цифру боргу окупованих територій через великі втрати води внаслідок пошкодження водопроводу.


Як повідомляв Інформаційний Акцент, ТОВ «Луганське енергетичне об’єднання» з 25 квітня, згідно з рішенням Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та ДП «Енергоринок», припинило поставки електроенергії на неконтрольовану Києвом частину Луганської області.


«ЛЕО» неодноразово зверталося до уряду України з проханням ухвалити рішення про обмеження або припинення подачі електроенергії на неконтрольовану територію через відсутність її оплати.


Пізніше представник президента РФ в Тристоронній мінській групі Боріс Гризлов заявив, що російський уряд почне постачати електроенергію до «ЛНР».


Згідно з даними російських ЗМІ, постачання електроенергії з Росії до самопроголошеної «республіки» спишуть на технологічні втрати Федеральної мережевої компанії РФ. А це може призвести до підвищення тарифу на 2,5% і переплати споживачів РФ у розмірі від 2 до 4,6 млрд рублів на рік.


#Вода, #Донбас, #Донецьк, #Маріуполь
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/vidrizaty-okupovany-j-donets-k-vid-vodopostachannya-nemozhly-vo-gry-mchak/

Коментарі