У Польщі демонтували пам’ятник воїнам УПА поблизу Перемишля (фото)

Чоловіки у чорних футболках із зображеною на них «антибандерівською» символікою зняли з аркоподібного монумента металевий тризуб

У Польщі в селі Грушовичі 26 квітня члени польських націоналістичних організацій розібрали пам’ятник воїнам УПА, який простояв на цвинтарі 23 роки. Тепер його частини можуть використати для будівельних цілей. Про це пише Європейська правда за посиланням на місцевий сайт. 


На фотографіях видно, як чоловіки у чорних футболках із зображеною на них «антибандерівською» символікою зняли з аркоподібного монумента металевий тризуб, а сам пам’ятник розібрали на частини.


Актівисти отримали дозвіл місцевої влади на те, щоб прибрати пам’ятник як «нелегально встановлений».

Частини монументу залишатимуться на кладовищі певний час, на випадок, якщо хтось оголосить себе власником або відповідальним за нього.


«Однак, якщо знайдеться хтось, хто захоче використати їх для будівельних цілей, муніципалітет розгляне такий варіант», – йдеться у повідомленні.


Протест з приводу демонтажу пам’ятника на кладовищі у Грушовичах висловило «Об’єднання українців Польщі». Організація назвала інцидент «черговою антиукраїнською провокацією».


Об’єднання українців Польщі наголошує на тому, що демонтаж українського монумента здійснено за два дні до 70-річчя операції «Вісла», під час якої було депортовано близько 140 тисяч українців до Польщі.


Заходи, присвячені цій даті відбуватимуться в Перемишлі з 28 квітня до 1 травня, тож не виключено, що польські радикали прагнуть спровокувати конфлікт із українською громадою.#Грушовичі, #Пам’ЯтникВоїнамУПА, #Польща
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/u-pol-shhi-demontuvaly-pam-yatny-k-voyinam-upa-pobly-zu-peremy-shlya-foto/

Коментарі