Мера Риги знову оштрафували за спілкування російською

Ушаков не погоджується з рішенням Центру державної мови і звертатиметься до суду

Мер Риги Ніл Ушаков знову попався на спілкуванні російською. Цього разу він розмовляв недержавною мовою зі школярами. Тепер йому доведеться заплатити штраф у 50 євро. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.


«На думку Центру державної мови, посадова особа не може відповідати школярам на їхній рідній мові. Навіть під час неформального спілкування. А факт трансляції в Facebook є ще і обтяжливим фактом. Навіть попри те, що моя особиста сторінка», – розповів Ушаков.


Мер не погоджується з рішенням Центру і звертатиметься до суду, бо вважає, що Закон про державну мову не поширюється на неформальне спілкування.


Як відомо, Латвія прискіпливо стежить за дотриманням закону про державну мову. У липні 2016 року Центр державної мови Латвії вже штрафував Ушакова за спілкування Ризької думи у соцмережах російською. У 2017 році держпідприємству виписали штраф через написи російською.


У 2014 році 55 латвійських вчителів оштрафували через незнання державної мови. У 2011 році створювали «чорні списки» поліцейських, які не знають державної мови. А у 2010 році латвійську телекомпанію оштрафували за інтерв’ю російською мовою.#НілУшаков, #Рига, #РосійськаМова
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/mera-ry-gy-znovu-oshtrafuvaly-za-spilkuvannya-rosijs-koyu/

Коментарі