Обшуки в Dragon Capital: Україна може забути про інвестиції?

За словами експерта, обшуки в Dragon Capital можуть створити проблеми для України

Якщо насправді є підозри щодо програмного забезпечення, як стверджують правоохоронці, то вилучати комп’ютери з технічної і технологічної точок зору немає жодної необхідності. Для цього знімається копія з ПК. Про це у коментарі Слову і Ділу розповів кандидат економічних наук, експерт Євген Невмержицький, аналізуючи проведення СБУ обшуків у компанії Dragon Capital.


Експерт підкреслив, що в Україні не працює судова система, квітне корупція, інвестор і без того незахищений. А такі дії ще погіршують ситуацію.


«Говорячи про попередні подібні вилучення, резонно запитати: коли у правоохоронних органів були на руках судові документи, які дозволяли їм проводити такі дії, і чи хоч одна подібна справа доведена до суду?», – зауважив Невмержицький.


Тим не менше, констатував він, обшуки тривають.


«Інвестиційний клімат підривається, адже в Україні все-таки величезний і цікавий ринок, і якісь кампанії розглядають можливість вкладення в країну. Але ніхто не буде інвестувати туди, де самі ж правоохоронні органи порушують законні права бізнесу, тим більше легального», – зазначив фахівець.


«У тому інвестиційному кліматі, в якому перебуває зараз Україна, інвестори не те що не зацікавлені – вони просто бояться вкладати сюди кошти», – наголосив економіст.


За його словами, якщо доцільність дій СБУ не буде обґрунтована, винні мають бути покарані. Зараз важливо, щоб це питання не було забуте.


«Подібні інциденти виносилися на розгляд профільних комітетів Верховної Ради, але до рішень не доходило. Нічим іншим, окрім як проявом корупції, цю ситуацію назвати не можна. Виходить, суспільство саме повинно захищатися від правоохоронців, яким через податки ми платимо зарплати. Навряд чи легальні компанії сплачують податки для того, щоб правоохоронці проводили у них такі «слідчі дії», – підсумував експерт.#Інвестиції, #Невмержицький
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/obshuky-v-dragon-capital-ukrayina-mozhe-zabuty-pro-investy-tsiyi/

Коментарі