Для подорожей до ЄС без віз дітям потрібен біометричний паспорт

В ДПСУ нагадують, що діти до 12 років не здають відбитки пальців

Щоб їздити до Європи без візи, обов’язково потрібно мати біометричний закордонний паспорт громадянина України. Така ж норма стосується і дітей. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Держприкордонслужби України у Facebook.


Паспорт громадянина України для виїзду за кордон дітям від народження і до 16 років оформляється строком на чотири роки. Після 16 років видаються паспорти з повним терміном дії – на 10 років.


У ДПСУ додають, що українцям зі звичайними, небіометричними закордонними паспортами, потрібно, як і раніше, оформлювати візу.


«Оформляючи документ для поїздок дитини за кордон зверніть увагу, що до 12 років діти не здають відбитки пальців, тим не менш такий паспорт зберігає статус біометричного і дає дозвіл на безвізовий в’їзд до ЄС. Вже з 12 років ця процедура є обов’язковою, а підпис дитини при оформленні паспорта ставиться, починаючи з 14 років. З іншими особливостями та переліком документів для оформлення біометричного закордонного паспорта для дитини можна ознайомитися на сайті Державної міграційної служби», – йдеться у повідомленні.


Прикордонники також зазначають, що діти віком від 16 років і старші мають право подорожувати до Європи без віз самостійно, до 16 років виїжджати за межі України можна лише у супроводі обох батьків, або у супроводі одного з батьків чи з довіреною особою, маючи при собі нотаріально завірену згоду батьків. Якщо дитина віком до 16 років виїжджає з одним із батьків (опікунів, усиновлювачів), то необхідна нотаріально завірена згода другого з батьків (опікуна, усиновлювача). В той же час, якщо один із батьків живе за кордоном, то згоду засвідчують у консульських установах МЗС України. Окремо додамо, що якщо один із батьків не хоче підписувати згоду, то такий спір вирішується у судовому порядку. Основна мета розгляду – довести, що виїзд за кордон відбувається в інтересах самої дитини.


https://www.facebook.com/DPSUkraine/photos/a.190722851079471.1073741825.116497678501989/818747601610323/?type=3&theater#ЄС, #БіометричнийПаспорт, #БезвізовийРежим
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/dlya-podorozhej-do-yes-bez-viz-dityam-potriben-biometry-chny-j-pasport/

Коментарі