У Порошенка спростували слова Путіна про «руську» Анну Ярославну

Президент РФ заявив, що французько-російські відносини почалися з одруження Анни Ярославни, середньої дочки Ярослава Мудрого, із Генріхом I у 1051 році

Президент Росії Владімір Путін намагався ввести в оману, коли назвав Анну Ярославну «руською». Про це на своїй сторінці у Facebook написав заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків.


«Мої дорогі французькі друзі, президент Росії Путін намагався ввести вас в оману сьогодні – Анна Київська, королева Франції, з Києва, не з Москви (на той час Москва навіть не існувала)», – написав він.


Шимків також додав, що саме українська громада у Франції шанує пам’ять Анни в Санлісі, де вона заснувала монастир:


«До речі, знамените Реймське Євангеліє, яке використовувалося під час коронацій французьких королів, спочатку було власною книгою Анни з відомої бібліотеки Ярослава Мудрого, її батька – великого князя Київського», – зазначив він.


My dear French friends, Russian president Putin tried to mislead you today – Anne de Kiev, Reine de France is from Kiev…


Posted by Dmytro Shymkiv on Monday, 29 May 2017Як відомо, 29 травня господар Кремля Владімір Путін під час спільного брифінгу із президентом Франції Еммануелем Макроном заявив, що французько-російські відносини почалися з одруження Анни Ярославни, середньої дочки Ярослава Мудрого, із Генріхом I у 1051 році.


«З поїздки царя Петра (Першого, – ред.) у Францію не почалася історія російсько-французьких відносин. Вона має набагато глибші корені. Освічена французька публіка знає про руську Анну – королеву Франції», – сказав він.


«Молодша донька нашого улюбленого князя Ярослава Мудрого була дружиною Генріха І і зробила суттєвий внесок в розвиток Франції, будучи однією із засновниць двох європейських династій – Бурбонів і Валуа, одна з яких досі править в Іспанії», – додав Путін.#АннаЯрославна, #Путін, #Шимків
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/u-poroshenka-sprostuvaly-slova-putina-pro-rus-ku-annu-yaroslavnu/

Коментарі