Видатну українську режисерку запросили в журі «Оскара»

Українська режисерка Кіра Муратова судитиме «Оскар»

Одеська режисерка Кіра Муратова буде судити «Оскар». Її запросили стати членом Американської кіноакадемії. Про це пише Платформа.


Американська кіноакадемія час від часу набирає до своїх «лав» визнаних кіношників з усього світу. Цього року стати членом організації запросили 744 особу з 57 країн, в тому числі й українку Кіру Муратову.


Слід підкреслити, що режисерці не позичати досвіду співпраці з такими світовими гігантами, хай навіть тими, яких вважають надто кон’юнктурними, оскільки Кіра Муратова також є членом Українського Оскарівського комітету, який визначає, кого номінувати від нашої країни на «Оскар» у категорії «Найкращий іноземний фільм».


Минулого року академію, яка зазвичай містить з 5-6 тисяч осіб, розширили – до її складу увійшли 680 кінематографістів. Це пов’язано зі скандалом 2015 року: організаторів «Оскара» звинувачували в нерівності через панівну кількість білих чоловіків.


Можна також згадати й скандал з чорношкірими кінодіячами, які заявили про расизм: і вкотре тому, що білі отримували всі нагороди.


Серед 744 осіб, яких запросили цього року, 39% жінок. Проти 2015 року, кількість жінок зросла на 359%. Крім того, на 331% збільшилась кількість академіків з іншим кольором шкіри


Серед режисерів, які стали кіноакадеміками цього року – лауреат «Оскара-2017» Баррі Дженкінс, Кім Кі Дук, Алехандро Ходоровський, Такаші Мііке, Ґай Річі та інші знаменитості.#КіраМуратова, #Оскар
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/vy-datnu-ukrayins-ku-rezhy-serku-zaprosy-ly-v-zhuri-oskara/

Коментарі