У масованій хакерській атаці СБУ підозрює кремлівський слід

Вірус «Petya.A» атакує комп’ютери, які працюють в операційній системі Windows

27 червня комп’ютерні системи державних установ, банків та компаній атакував Інтернет-вірус під назвою «Petya.A», що є різновидом вірусу WannaCry, який нещодавно пройшовся світом, передає Українська правда.


У департаменті кіберполіції НПУ заявили, що отримали 22 повідомлення про вірусну атаку як від державних, так і приватних установ. За словами директора департаменту комунікації Нацполіції Ярослава Тракала, після отримання таких звернень на місце виїжджають спеціалісти кіберполіції та інших профільних служб, які працюють над протидією розповсюдженню вірусу, а також ліквідацією його наслідків.


Тим часом у Службі безпеки України припускають, що атаки організовані з території РФ або з окупованих територій Донбасу. За словами речниці СБУ Олени Гітлянської, основні атаки здійснені на банківську сферу.


Вірус «Petya.A» атакує комп’ютери, які працюють в операційній системі Windows. Збої в роботі комп’ютерних систем спостерігались в «Ощадбанку», банку «Південний», «ПУМБ» та інших фінустановах. Крім того, стало відомо про проблеми у роботі мереж «Київенерго» та «Укренерго», «Укрпошти», «Нової пошти», «Укртелекому», аеропорту «Бориспіль». Вірусна атака дісталась Кабінету міністрів, Міністерства інфраструктури та навіть Чорнобильської АЕС.
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/u-masovanij-hakers-kij-atatsi-sbu-pidozryuye-kremlivs-ky-j-slid/

Коментарі