У РНБО розповіли, звідки взявся вірус «Петя»

За словами Турчинова, компанії та установи постраждали від вірусу через невиконання настанов РНБО

Одним із механізмів розповсюдження небезпечного комп’ютерного вірусу «Petya» була система оновлення програмного забезпечення бухгалтерської звітності. Таку заяву зробив секретар РНБО Олександр Турчинов під час засідання Національного координаційного центру кібербезпеки, передає Українська правда.


«Розповсюдження цього комп’ютерного вірусу та аналіз зламу інформаційних систем дає нам змогу говорити, що це складова гібридної війни, яку веде проти нас РФ», – підкреслив Турчинов.


За його словами, уже можна говорити, як розповсюджувалась кібератака.


«Насамперед, це відбувалось за рахунок системи оновлення програмного забезпечення бухгалтерської звітності та документообігу. Також був задіяний хостинг-майданчик одного із інтернет-провайдерів, до якого вже були питання у СБУ щодо співпраці з російськими спецслужбами», – розповів очільник РНБО, додавши, що водночас активно використовувались системи «сірого інтернету», зокрема можливості VPN, ТОR тощо, які активно рекламуються на російських соціальних ресурсах, доступ до яких було заборонено рішенням РНБО.


За його словами, багато державних установ постраждали через те, що системно не виконували рішення РНБО і доручення Національного координаційного центру кібербезпеки.


«Хочу підкреслити, що це не просто відсутність дисципліни. Ця бездіяльність – злочин, за який посадовці, які не забезпечили інформаційну безпеку своїх установ, повинні нести, в тому числі, і кримінальну відповідальність», – заявив посадовець.


Також він повідомив, що всі інформаційні ресурси, які підключились до захищеного контуру, а саме були під’єднані до захищеного вузлу інтернет-доступу ДССЗЗІ, не постраждали під час атаки.


«У першу чергу це стосується потужних державних інформаційних реєстрів, які були надійно захищені, і кіберзлочинці не змогли пробити цей захист. Окрім того, необхідно вирішити питання щодо підключення до державної системи кіберзахисту також об’єктів критичної інфраструктури, незалежно від їх форми власності», – наголосив Турчинов.#РНБО, #ХакерськаАтака
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/u-rnbo-rozpovily-zvidky-vzyavsya-virus-petya/

Коментарі