Олександр Кочетков: Коріння нещодавніх атак 

Олександр Кочетков, політолог

Експрес-аналіз показує, що діяла організована команда хакерів, мінімум частина з яких походить з просторів СНД, зокрема, з Росії та України. Про це говорить характер поширення вірусу, знання зловмисниками реалій бюрократичної практики в постсовкових країнах і ще низка ознак.


Є характерна деталь: це не заради грошей. Точніше, не тільки заради грошей, тому що гроші так не виймаються. Гроші в кібершантажу робляться максимально тихо, з точним вибором об’єктів цього шантажу. Тим більше, що вірус, шифрування інформації, закладки створювали явно фахівці високого рівня. І вже про безліч біткоїнівських гаманців такі фахівці б подбали.


Цей вірус, судячи з усього, може управлятися дистанційно – тобто, активуватися в потрібному місці в потрібний момент. І мета його запуску – посіяти паніку і хаос, причому, далеко не лише в Україні. Продемонструвати, так би мовити, могутність хакерського угруповання.


Як на мене, дуже схоже на ті бригади хакерів, яких свого часу по всьому світу наймали російські кібервійська. І які ламали пошту Демпартії США і здійснювали інші подібні акції. Якщо росіяни, за своїм звичаєм, з ними повністю не розрахувалися, то з боку хакерів жестом «нагадування про себе» була б саме кібератака, подібна тій, що відбулася з вірусом Petya.A.


Джерело: Александр Кочетков#PetyaA, #Кібератака, #РФ, #США, #Хакери
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/oleksandr-kochetkov-korinnya-neshhodavnih-atak/

Коментарі