Карл Волох: У чому користь створення глобальної кіберзагрози для Путіна

Карл Волох, бізнесмен, громадський активіст, блогер

Ви ж знаєте, як я не люблю конспірологію на предмет приписування Росії організації будь-яких терактів або атак в світі. Путін і його Чекістан – не єдине зло на землі, нехай навіть і виявляється прямо або побічно причетним до більшості його проявів – від війни в Україні до ДАІШ і від підтримки Ірану до Венесуели.


Не так із вчорашньою кібератакою: логічним шляхом я не можу знайти нікого, кому б така атака була потрібна і вигідна, крім Росії.


Власне, з огляду на те, що першою жертвою кібер-агресії стала Україна, така версія була висловлена ​​негайно. Але в міру того, як в орбіту руйнівного вірусу потрапляли й інші країни, в тому числі, РФ, голосів, що її звинувачують, ставало все менше. Тим часом, ніяких підстав для цього (виключення РФ з числа підозрюваних) немає, бо, якщо ми припустимо, що маємо справу з добре продуманою спецоперацією, то найкраще алібі для злочинця – це самому опинитися в числі жертв. Єдине завдання при цьому – мінімізувати свої збитки, пояснивши це «кращої готовністю до атак», що і було зроблено.

Можу навести ще кілька аргументів, чому, на мій погляд, спецслужби Росії краще за інших підходять для ролі організаторів операції «Петя», але вони дещо спекулятивні.


Тепер головне питання – навіщо? Думаю, всі вже здогадалися, що здирництво – звичайне прикриття для «Петі». Тоді в чому ж головний сенс? Зрозуміло, що атака непогано виконує роль засобу залякування – показує Україні, який багатий арсенал засобів чекісти в своїй гібридній війні ще не використали. Думаю, саме з цією метою атаку почали саме з нас – і лише потім вона перетворилася на світову проблему.


Але це завдання попутне, головне – не це. Згадайте, заради чого Путін вліз в дорогу і досить безглузду сирійську авантюру: він хоче бути великим міжнародним гравцем, без якого неможливо впоратися з якоюсь глобальною проблемою. Минулого разу це була ДАІШ, тепер – сайбер-загроза (яку сам і створює). Зараз ця проблема для нього ще більш актуальна: відносини із США котяться в тартарари (всупереч очікуванням), і він намагається дати Трампу хороший привід привернути себе в коаліцію цивілізованих держав без того, щоби для американського президента це неодмінно закінчилося імпічментом. Думаю, навіть таймінґ – незадовго до наміченої зустрічі – тут не випадковий.

Чи зможе цей фактор (глобальної кіберзагрози) перекрити стовідсоткову токсичність росіян для американського президента, я не знаю. Мені здається, що ні. Але я грішу часом надмірним оптимізмом.


Джерело: Карл Волох#ІГІЛ, #Кібератака, #Путін, #США, #Трамп
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/karl-voloh-u-chomu-kory-st-stvorennya-global-noyi-kiberzagrozy-dlya-putina/

Коментарі