Дмитро Тимчук: Кремлівська пропаганда поширює чергові фейки про катастрофу «Боїнґа» на Донбасі

Дмитро Тимчук, народний депутат України, керівник Центру військово-політичних досліджень, координатор групи «Інформаційний опір»

Щодо збитого Росією «Боїнґа» МН17


17 липня минають три роки з того моменту, як російські державні терористи збили з комплексу «Бук-М1» лайнер Малазійських авіаліній.


Як відомо, слідство у цій справі ще триває і перебуває на стадії встановлення конкретних винуватців злочину. Всі технічні подробиці вже встановлені: літак збили з «Бука», доставленого з Росії та в Росію ж переміщеного після теракту (про що, до речі, група ІС, яка першою повідомила про знищення «Боїнґа» в липні 2014-го, говорила з самого початку цих трагічних подій).


У тому, що результати слідства забезпечать пряму доріжку в Ґааґу для високопоставлених мешканців Кремля, сумнівів немає. У Росії це розуміють, тому системно працюють над дискредитацією розслідування, щоб його як мінімум затягнути.


Моніторинг групи ІС зафіксував, що в червні різко активізувалися спроби росіян в черговий раз перекрутити факти у справі. Одним із приводів стало оприлюднення групою Bellingcat нових фотографій, що дозволяють чітко визначити установку, з якої збили літак, і російську військову частину, до якої ця установка приписана.


Російські пропагандисти вкинули і розкручують такі меседжі:


• слідча група заангажована і нібито ігнорує «докази», представлені російською стороною (про те, що ці «докази» – намальований в фотошопі «знімок радара», природно замовчують);


• волонтерська група Bellingcat, яка зібрала велику доказову базу у справі «Боїнґа» у відкритих джерелах – агенти іноземних розвідок, а їхні матеріали – суцільні підробки;


• ракети не було, тому що її «не зафіксував» російський (фотошопний) радар;


• ну, і стара пісня: «Боїнґ» був збитий українськими льотчиками.


Полірує всю цю нісенітницю репліка самого Путіна з інтерв’ю Оліверу Стоуну. Путін переконаний, що інформація про те, хто збив «Боїнґ», нібито є в американців. Але вони її не оприлюднюють, оскільки вона нібито розходиться з версією слідства.


Загалом, слідчі – не слідчі, докази – не докази, ракети не було, збили українці, американці брешуть, а «Боїнґ» упав, тому що він важчий за повітря.


Здавалося б, навіщо в черговий раз повторювати дурниці, в які за межами Росії ніхто не вірить?


Все просто. Аудиторія цих бреднів – виключно всередині Росії.


По-перше, це електорат. Мета пропагандистів – підготувати ґрунт в контексті «вороги обмовляють на Вождя», щоб можливе оприлюднення даних про злочинців не відбилося на президентських виборах.


По-друге, це поплічники Путіна, для яких господар стає занадто токсичним. Запускаючи нові потоки брехні, Путін хоче продемонструвати впевненість в своїх силах і попередити коливання в своєму оточенні. Щоб ні у кого навіть думок не було здати патрона в обмін на імунітет від переслідувань і доступ до активів.


Але скоро цей балаган закінчиться.


Джерело: Дмитрий Тымчук#Боїнг, #Донбас, #МалазійськіАвіалінії, #Пропаганда, #Путін, #РФ
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/dmy-tro-ty-mchuk-kremlivs-ka-propaganda-poshy-ryuye-chergovi-fejky-pro-katastrofu-boyinga-na-donbasi/

Коментарі