ЄС чи Митний союз: чого прагнуть українці

Підтримка вступу України в ЄС на НАТО залишилась на тому ж рівні, що й минулого року, тоді як підтримка Митного союзу знизилась на 4%

В Україні провели дослідження на тему ставлення наших співвітчизників до Євросоюзу, НАТО й Митного союзу.  За його результатами,  26% мешканців сходу й півдня прагнуть, щоби наша держава стала частиною ЄС, а за приєднання до НАТО й Митного союзу виступають 12% і 14% відповідно, передає Українська правда.


Варто зазначити, що підтримка вступу України в ЄС на НАТО залишилась на тому ж рівні, що й минулого року, тоді як підтримка Митного союзу знизилась на 4%.


Найбільшу підтримку ідея приєднання до ЄС має в Дніпропетровській та Херсонській областях, найменше – у неокупованій частині Донецької області.


Мешканці Запорізької та Миколаївської областей найбільше симпатизують ідеї приєднання до НАТО. Найнижча підтримка цього питання в Донецькій області.


Приєднання до Митного союзу найбільшу підтримку має в Одеській області. Найменша підтримка була зафіксована в Харківській, Запорізькій та Херсонській областях.


Серед тих, хто асоціює себе з українською національністю, майже вдвічі більше прихильників приєднання до ЄС, ніж серед респондентів, які вважають себе росіянами (27% та 16% відповідно). І навпаки, частка тих, хто підтримує приєднання до Митного союзу, є вдвічі більшою серед «росіян», ніж серед «українців» (26% та 12% відповідно).


Респонденти, які спілкуються вдома російською мовою, більш схильні до приєднання до Митного союзу, ніж ті, хто спілкується українською.


Підтримка приєднання до ЄС та НАТО найменша серед тих респондентів, які відносять себе до найбіднішої групи населення. Також вона знижується із віком респондента, а підтримка приєднання до Митного союзу, навпаки, підвищується. Також більше підтримують ЄС респонденти з вищою освітою.


Компанія GfK проводила опитування на замовлення Інституту масової інформації у 8 областях півдня та сходу у січні-березні 2017 року.#Євросоюз, #МитнийСоюз, #НАТО, #Опитування
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/yes-chy-my-tny-j-soyuz-chogo-pragnut-ukrayintsi/

Коментарі