Трамп готує великий подарунок Путіну на шкоду Україні – ІноЗМІ

Рішення США може зіграти на руку російському олігарху і другу Путіна

Департамент торгівлі США ухвалив два важливих рішення, що загрожують економічній і геополітичній стабільності в Україні, а виграє від цього російська компанія ТМК, яка належить російському олігарху та другу Путіна – Дмітрію Пумпянскому. Про це йдеться у статті для аналітичного центру Atlantic Council, передає Дзеркало тижня.


2014 року, коли Україна почала боротися з агресією Кремля, Комісія США з міжнародної торгівлі та Департамент торгівлі ухвалили рішення про запровадження антидемпінгового мита на імпорт сталевих труб, які використовують у нафтовидобувній галузі.


Щоправда, через надзвичайні обставини в Україні, Департамент торгівлі у вересні 2014 року затвердив угоду про призупинення дії антидемпінгового мита, дозволивши українським виробникам продавати обмежену кількість труб в США за ціною, визначеною американською стороною.


Це дозволило Україні досить стабільно планувати свої продажі в США, що було дуже важливим у тяжкі для країни часи. Однак нещодавно Департамент торгівлі заявив, що українсько-американська угода про призупинення антидемпінгового мита все ж таки припинить діяти з 10 липня, і це незважаючи на те, що війна в Донбасі триває та на українські труби припадає менше 1% імпорту в США.


Крім того, секретар Департаменту торгівлі Вілбур Росс ініціював розслідування щодо всіх поставок сталі в США, а це своєю чергою загрожує Україні ще більшим обмеженням на продаж своїх товарів.


На думку автора статті, іще гіршим є те, що виграє від протекціонізму американського відомства російська компанія ТМК та її американська «дочка» TMK IPSCO.


Згідно зі звітом US International Trade Commission від 2014 року, російська компанія, а також US Steel, лишаються найбільшими виробниками труб для видобутку нафти в США, які задовольняють 16% потреб внутрішнього ринку.


Важливо, що TMK IPSCO належить російському олігарху та другу Путіна – Дмітрію Пумпянскому.


Також автор наголошує: цього тижня весь світ стежитиме за зустріччю президентів Трампа та Путіна, і буде прикро, якщо рішення адміністрації Трампа в царині імпорту сталі, які можуть завдати шкоди Україні, не буде ретельно враховано в американській політиці.


«На відміну від жорсткіших санкцій США проти Росії, які кілька тижнів тому ухвалив Сенат, рішення адміністрації Трампа щодо сталі може покарати Україну та піти на користь бізнес-інтересам друга Путіна. Якщо адміністрація все ж обмежить українські поставки сталі в США і ще більше ослабить українську економіку, Трамп зробить великий подарунок Путіну, який дорого обійдеться Україні», – резюмує автор матеріалу.#Імпорт, #США
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/tramp-gotuye-vely-ky-j-podarunok-putinu-na-shkodu-ukrayini-inozmi/

Коментарі