Українські лікарі-інтерни поголовно провалюють міжнародний тест

Українські медики-інтерни показали катастрофічні результати на тестуванні

Лише 3% українських лікарів-інтернів зуміли отримати прохідний бал за результатами міжнародного субтесту, заснованого на стандартах оцінювання у США. Про це повідомила у Facebook міністр охорони здоров’я Уляна Супрун.


За словами Супрун, цьогоріч екзамен «Крок 3. Загальна лікарська підготовка» для лікарів-інтернів був подвійним. Окрім стандартної частини тесту, яку в Україні складають щороку, вони мали пройти міжнародний субтест, заснований на стандартах оцінювання в США – екзамені USMLE (United States Medical Licensing Exam).


«Із українською частиною переважна більшість впоралась. А ось результати міжнародного тесту підтвердили справжні проблеми нашої медичної освіти. Прохідний бал 70,5 набрали лише 3% інтернів, що складали екзамен», – підкреслила очільниця МОЗ.


Тест USMLE має скласти кожен лікар у Сполучених Штатах, щоби отримати право займатися лікарською діяльністю.


«Це означає, що сьогодні між рівнем підготовки українських випускників медвишів та випускників закордонних університетів утворилася величезна прірва. Очікувана проблема в галузі, яка не розвивалася 25 років. Якщо ми хочемо, щоб українець лікувався не гірше, ніж американець чи європеєць, ми маємо нарешті прийняти виклик і вирішити ситуацію», – наголосила міністр.


На її переконання, якісна медицина неможлива без належної підготовки медпрацівників. «Тому ми наполягаємо на встановленні мінімального прохідного балу в 150, запуску медичної реформи, яка знищить хабарі в медичних університетах, розвиваємо нові медичні професії в Україні та шукаємо нові стандарти підготовки для медпрацівників».#Медицина, #Супрун
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/ukrayins-ki-likari-interny-pogolovno-provalyuyut-mizhnarodny-j-test/

Коментарі