Польська прокуратура розслідує напад на церковний хід українців у Перемишлі

Обвинувачені у вульгарній формі влітку 2016 року ображали учасників ходи з приводу їхньої національної приналежності

У Польщі прокуратура висунула звинувачення 20 особам, які в червні минулого року перешкоджали в Перемишлі проведенню церковного ходу греко-католиків та православних, які після панахиди за українськими воєнними героями йшли із собору вулицями міста на український військовий цвинтар, повідомляє Польське радіо.


Обвинувачені влітку 2016 року брутально ображали учасників ходу з приводу їхньої національної приналежності та силою притримували тих, хто йшов попереду процесії.


Крім того, п’ятеро чоловіків відповідатимуть за те, що, діючи спільно і узгоджено під час червневих урочистостей, вони завдали ударів та шарпали одного з учасників, перешкоджаючи йому брати участь у процесії.


Ще троє інших відповідатимуть також за завдання ударів та смикання за одяг іншого чоловіка – теж з приводу його української національності.


Усім обвинуваченим загрожує покарання до 3 років позбавлення волі. Обвинувальний акт у цій справі вже надійшов до суду в Перемишлі.


Ще одного поляка прокуратура звинуватила у тому, що у грудні 2016 року під час Маршу перемишльських та львівських «орлят», проходячи повз Український народний дім у Перемишлі, він вигукнув «Смерть українцям!».


Прокуратура звинуватила його у незаконному використанні погроз з приводу української національності та підбурюванні до ненависті на національному ґрунті. Чоловікові загрожує від 3 місяців до 5 років позбавлення волі.#Польща, #Прокуратура, #Українці
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/pol-s-ka-prokuratura-rozsliduye-napad-na-tserkovny-j-hid-ukrayintsiv-u-peremy-shli/

Коментарі