Фіаско грошової реформи: в Індії в обіг повернуть купюри номіналом 1000 і 500 рупій

Від вилучення з обігу великих купюр постраждали не лише звичайні громадяни, а й сільське господарство

Після того як у банків закінчилися гроші, влада Індії вирішила повернути в обіг купюри номіналом 1000 і 500 рупій, які раніше потрапили під заборону в рамках грошової реформи, повідомляє ВВС.


Метою грошової реформи, яку індійський уряд проводив минулоіч, була боротьба з корупцією та тероризмом. Тоді в один момент з обігу вилучили 85% готівкової грошової маси, що викликало невдоволення громадян.


Тепер індійська влада вирішили повернути до обігу купюри номіналом 1000 і 500 рупій після того, як у місцевих банків закінчилися гроші. Таким чином, після скасування реформи в банківську систему Індії повернеться близько 242 мільярдів доларів.


Згідно з даними Резервного банку Індії, вилучення з обігу великих купюр було помилкою уряду. Від заборони постраждали не лише звичайні громадяни, а й сільське господарство, в якому розрахунки найчастіше проводяться саме готівкою. Також грошова реформа негативно вплинула на темпи економічного зростання.#Індія, #ГрошоваРеформа
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/fiasko-groshovoyi-reformy-v-indiyi-v-obig-povernut-kupyury-nominalom-1000-i-500-rupij/

Коментарі