У Мін'юсті запевняють, що премії виконавцям оплачують боржники

За словами міністра, за останні 9 місяців кількість виконаних судових рішень збільшилась втричі

Українська влада ухвалила рішення стимулювати державних виконавців якісно виконувати свою роботу та не брати хабарів за рекомендацією європейських колег. Однак, жодної копійки з Держбюджету на ці потеби не витрачається. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко, передає телеканал «112».


Він розповів, що останніми роками, в Україні був найнижчий показник з виконання судових рішень – реалізовувалось 5-8% судових рішень. Щоби мотувувати до роботи виконавців, ухвалили рішення виплачувати їм грошову винагороду.


«Боржнику повідомляється, що він може добровільно виконати рішення суду. Якщо не буде сплачувати добровільно, тоді до суми боргу нараховуються додатково ще 10%. 2% із цієї суми йдуть тому виконавцю, який виконав необхідні дії по стягненню боргу», – пояснив міністр юстиції.


Він додав, що якщо недобросовісний боржник ховається від виконавця, але той знайшов його майно та можливості для стягнення боргу, то він заслуговує на «премію».


«Це виключно винагорода за фактично виконану роботу», – запевнив Петренко.


За словами міністра, за останні 9 місяців кількість виконаних судових рішень збільшилась втричі. При цьому жодної копійки безпосередньо з державного бюджету на ці цілі не витрачалось. За словами Петренка, «премію» виконавцям по суті оплачували самі боржники.


Як повідомляв Інформаційний Акцент, лише за два місяці 2017 року вісім держвиконавців Міністерства юстиції України отримали грошову винагороду на понад 23 мільйона гривень.


Після цього Кабінет міністрів встановив обмеження у 200 прожиткових мінімумів або 308 тисяч гривень для винагород, що виплачуються державним виконавцям Міністерства юстиції.#Винагорода, #МінЮст, #Петренко
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/u-min-yusti-zapevnyayut-shho-premiyi-vy-konavtsyam-oplachuyut-borzhny-ky/

Коментарі