Кримське «Межигір'я» Януковича перейшло у власність друзів Путіна

Будівництво вілли на мисі Айя триває і на даний момент виконано вже на 70-90%

Недобудована резиденція Віктора Януковича на мисі Айя в анексованому Криму перейшла у власність фірм, пов’язаних із найближчим оточенням президента Російської Федерації Владіміра Путіна. Про це йдеться у розслідуванні волонтерського проекту Муніципальний сканер.


Сім’я екс-президента-втікача приватизувала колишню базу відпочинку в Криму одночасно з «Межигір’ям» під Києвом. Після придбання по периметру поставили паркан, вирубали реліктові дерева й почали будівництво.


За даними волонтерів, після анексії Криму резиденцію Януковичів на півострові продовжували зводити, хоча в лютому 2015 року прокуратура Севастополя перевіряла будівництво і звернулася до суду про знесення самовільних будівель (котельня, берегоукріплення, КПП) на території вілли.


18 травня 2015 року суд ухвалив рішення про їхнє знесення, але Севастопольський міський суд скасував цю постанову.


У січні 2016 року губернатор Сєргєй Меняйло (нині – представник Путіна в Сибіру) заявляв, що домагається знесення паркану навколо вілли на мисі Айя, і заявив, що вона може бути передана російській владі.


«Ми призупинили там всі роботи. Вони побудували паркан, там проходить альпіністська стежка. Ми подали в суд, щоби паркан знесли. Зараз цим питанням займаються на федеральному рівні. Найімовірніше, об’єкт стане державним майном. Подальше призначення буде вирішуватися на державному рівні», – заявляв він тоді. Однак паркан і досі не знесли.


У лютому 2016 року ТОВ «Норд-2007» оформило в Росреєстрі право власності на земельні ділянки та будівлі на території вілли. У травні 2016 року всі об’єкти перейшли у власність ТОВ «Шанс» із Санкт-Петербурга, власником якої значиться Ірина Шіпачова.


16 червня 2017 року ТОВ «Шанс» продала віллу на мисі Айя ТОВ «Берег», а земельні ділянки під віллою – віддали в оренду цій фірмі, створеній 31 травня цього року. Гендиректор «Берега» – Павло Зайцев, який керує і власником цієї компанії АТ «Голден гейт».


Також Зайцев є співзасновником НП «Відродження морських традицій» разом із членом ради директорів АБ «Росія» Дмітрієм Мансуровим; гендиректором НП «Розвиток Ринку Ефективних Інвестицій» Геннадія Тимченка (співвласник банку «Росія») і Петра Колбіна (колишній акціонер Gunvor, друг Володимира Путіна з 1954 року); співзасновником НП «Відродження традицій і культури заміського відпочинку «Південний парк» разом із Ніколаєм Шамаловим (співвласник банку «Росія»).


Згідно з даними Росреєстру, будівництво вілли на мисі Айя триває і на даний момент виконано вже на 70-90%.


https://youtu.be/_-oHUlDylx4#Крим, #МежигірЯ, #Путін, #Янукович
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/kry-ms-ke-mezhy-gir-ya-yanukovy-cha-perejshlo-u-vlasnist-druziv-putina/

Коментарі