Богдан Яременко: Чи мають бути покарані винуватці у поразці під Іловайськом?

Богдан Яременко, дипломат, керівник громадської організації «Майдан закордонних справ»

Безперечно, ми ніколи не забуваємо, хто розв’язав цю війну. Поквитатися з Росією – це природно основне і стратегічне завдання, реалізацію якого особисто для себе я вважаю обов’язком.


Але чи означає, що усі жертви цієї війни спричинені винятково Росією, або що жертв не могло би бути менше, якби не наші (військового командування) помилки?


І яким чином українські бійці мають довіряти командуванню, якщо вони бачать поразки на полі бою, бачать невиправдані жертви, але не бачать, що хто-небудь поніс за це покарання?


І питання не лише в тому, щоби розібрати програну битву, зробити висновки і більше не допустити подібних помилок у майбутньому (хоча цього ні щодо Іловайська, ні щодо Дебальцевого теж так і не було зроблено), але і покарати або усунути з посад винних.


Ось, наприклад, за кілька місяців цього року в Тихому океані відбулись два інциденти з кораблями військово-морського флоту США, внаслідок яких загинуло 17 моряків.


Командування ВМС США після останнього тяжкого інциденту зіткнення бойового корабля з комерційним судном не лише на кілька днів призупинило усі військово-морські операції для того, щоби переконатися, що командири та екіпажі правильно розуміють і застосовують правила безпеки навігації, але і зняло з посади командуючого 7-м флотом США тризіркового адмірала Джозефа Аукоіна.


Два інциденти, два пошкоджені кораблі (але на плаву), 17 загиблих матросів і близько цього числа поранені. Адмірала усунули з посади з формулюванням «через втрату довіри до здатності командувати».


Сотні загиблих, ще більше поранених, сотні полонених, величезна кількість втраченої бойової техніки, віддані ворогові території – і що, політичне керівництво України все ще вірить у таланти причетних полководців та бачить якісь причини тримати їх на посадах?


Джерело: Bohdan Yaremenko#Іловайськ, #Війна, #ВМССША, #Донбас, #РФ
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/bogdan-yaremenko-chy-mayut-buty-pokarani-vy-nuvattsi-u-poraztsi-pid-ilovajs-kom/

Коментарі