У Міносвіти розповіли про поступки, на які підуть заради нацменшин

Гриневич зазначила, що угорців і румун дуже хвилює, щоби діти з нацменшин могли вчитися і в їхніх навчальних закладах

Міністр освіти Лілія Гриневич розповіла про деякі поступки, на які піде Україна у зв’язку зі скандалом навколо закону «Про освіту». Зокрема, йдеться про поправки, що дозволять у школах, де навчаються діти з національних меншин, видавати термінологічні словники їхньою рідною мовою. Про це інформує видання replyua.net.


Гриневич зазначила, що угорців і румун дуже хвилює, щоби діти з нацменшин могли вчитися і в їхніх навчальних закладах.


«Це природно. Ми також маємо освітні програми для іноземних українців. Так ось, Угорщину і Румунію хвилює, що діти не знатимуть відповідної термінології та не зможуть потім у них вчитися. Підкреслюю: в першу чергу, ми повинні забезпечити дітям доступ до української вищої освіти», – заявила міністр.


За її словами, дітям, які навчаються в школах для національних меншин, будуть запропоновані спеціальні термінологічні словники. Гриневич підкреслила, що таким дітям буде складно вивчити українську мову, якщо вони взагалі її не знають, тому в навчальний план Міністерство закладе й індивідуальні оплачувані години, щоби школярі змогли досконально вивчити українську мову.


Як відомо, 28 вересня набуває чинності закон «Про освіту», який спричинив хвилю протестів з боку Угорщини та Румунії. Документ опублікували у виданні Верховної Ради «Голос України» 27 вересня.


Раніше офіційні органи низки країн, які мають велику діаспору в Україні, висловили протест з приводу ухвалення цього закону. Зокрема, глави МЗС Болгарії, Угорщини, Греції та Румунії підписали листа на адресу глави зовнішньополітичного відомства України Павла Клімкіна, в якому висловили своє невдоволення через реформу освіти в Україні.


19 вересня угорський парламент схвалив резолюцію із засудженням українського закону про освіту. Наголошується, що український документ грубо порушує права угорців на Закарпатті.


20 вересня румунський парламент ухвалив декларацію, в якій висловив надію на дотримання європейських стандартів у захисті прав нацменшин, які проживають в Україні, після ухвалення Верховною Радою закону «Про освіту».


Угорська влада звернулася до представників ООН, Євросоюзу та ОБСЄ через ухвалену Верховною Радою реформу освіти.  У зверненні наголошується, що ухвалений українським парламентом закон утискуватиме права угорської меншини в країні.


Також Угорщина вирішила призупинити підтримку нашої держави в міжнародних організаціях.#Законпроосвіту, #Гриневич, #нацменшини
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/u-minosvity-rozpovily-pro-postupky-na-yaki-pidut-zarady-natsmenshy-n/

Коментарі