Лариса Ніцой: У селищі на Одещині протестують батьки, дітей яких примушують навчатися російською

Лариса Ніцой, письменниця

Люди, поможіть! Журналісти, без вас не обійтися! Кумівство, корупція, кругова порука і шалений пресинг батьків і вчителів, голодування на знак протесту! Господи, що ще покриває Одеське обласне управління освіти?


Розквітівська ОТГ. Сьогодні департаменти освіти ОТГ і одеське обласне знищують двох мам, Сапункову Ларису та Витопоренко Іванну, які відмовляються вивчати російську мову і критикують керівництво школи. Їх тільки двоє, бо інші бояться, і як показують події, недаремне. Дивлячись на кумівство, корупцію, кругову поруку, безправність, знаючи свіжу серпневу історію з переслідування вчительки та її родини, яка з відчаю ЗАБАРИКАДУВАЛАСЯ в ШКОЛІ в КЛАСІ (!) і ОГОЛОСИЛА ГОЛОДУВАННЯ (!), а обласне управління освіти на чолі з Лончаком Олександром Анатолійовичем заявило, що то вона психована і так нікого й не покарало, місцевий люд мовчить, втягнувши голову в плечі.


Мам, які не хочуть вивчати російську мову, стирають в порошок, принижують, чинять тиск. Щоб налаштувати село Розквіт проти цих мам, голова ОТГ Лозов пригрозив, що «зробить так, що село саме заб’є цих дуреп камінням», і розпустив чутку, що через цих двох «притиряних» мам закриває школу в Розквіті. Місцевий департамент освіти підтакує, бо керує ним не призначений директор департаменту, а дружина голови ОТГ Лозова. У школі 170 учнів, розпустить таку школу не можна, однак село перелякалося. З цими мамами бояться розмовляти і їх стороняться. Вони живуть ніби в ізоляції. Та цього мало, голова ОТГ пригрозив вивезти Сапункову із села, а методист з управління освіти йому радить «давіть ету плєсєнь, чтоби галави нє маглі паднять». Проти дітей цих мам керівництво збирає в школі підписи, щоб виключити дітей зі школи, нехай їздять в сусідні села.


Відбиваючись, мами пишуть листа в Одеське обласне управління освіти. В листі описують, як керівництво школи ігнорує вже другий рік вимогу мам провести опитування серед батьків, щоб батьки могли вибрати для своїх дітей потрібні додаткові заняття, є такі уроки в навчальних планах і саме БАТЬКИ МАЮТЬ ПОВНЕ ПРАВО їх обирати, а не директор з року в рік затверджує російську мову. Мами, начитавшись законів, заявили, що по закону САМЕ БАТЬКИ відповідають до повноліття за своїх дітей і за дитячі потреби, а не директор. А ще в школі є Статут (як у всіх школах України), згідно з яким батьки не тільки рабсила для ремонтів, а беруть участь у вирішенні шкільних питань щодо процесу навчання.


Мами відважуються на ще один крок – пишуть у скарзі не тільки про примусове вивчення російської мови, а й про інші грубі порушення в школі: у дітей часто немає уроків з різних предметів, але за ці відсутні уроки, о чудо (!), в дітей стоять оцінки, невідомо ким виставлені, по принципу: цьому дам і цьому дам, педагогічний колектив дозволяє собі за своїм бажанням раніше від усієї України завершувати семестр і відпочивати. Мами пишуть про те, що знання дітей вкрай погані, діти вчаться по суті не в школі, а в репетиторів. Мами пишуть, що на базі школи відбуваються відмивання грошей, закуповується вкрай дешеве обладнання за вкрай дорогою ціною, вкрай дешеві ноутбуки за ціною дуже дорогої професійної техніки.


З Одеського обласного департаменту освіти приїздить комісія. «Ви ні на што нє імєєтє права», – каже батькам привселюдно члєн комісії, чим вселяє односельцям «віру у справедливість». І цьому всьому жаху є підтвердження – звукозаписи. Мам роблять пришелепкуватими. «Всєм всьо нравіцца, аднім вам нє так!»


Освітянська комісія приїздить у школу і нормальним РУССКІМ ЯЗИКОМ каже «нєпанятлівай мамє» Сапунковій про примусове вивчення російської мови:

– Вас ні о чьом дірєктар нє далжна спрашівать. Дірєктар сама рєшаєт, і пєдсавєт сам утвєрждаєт, что учіть дєтям ісхадя із сваіх кадрав».


Мабуть цю працівницю обласного департаменту, а вона виявилася заслуженою методисткою (!) , прєпадаватєлєм русскава язика, уявляєте над скільком школами вона методологує, так от її не навчили, що варіативна складова обирається в школі, виходячи з потреб ДІТЕЙ, а не потреб учителів. А за дітей і їх потреби, згідно з українськими законами, відповідають батьки. То ж саме батьки обирають, що потрібно їхнім дітям. А якщо потрібного вчителя в школі немає, то ЗАВДАННЯ директора знайти такого вчителя, для того директор і отримує зарплату – ЗА ОРГАНІЗАЦІЮ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ. Але що можна взяти з такої працівниці обласного управління освіти, якщо воно бідненьке навіть мови державної не знає, однак її прислали виховувати українську маму, яка дбає про якість української освіти і своєї дитини.


А на наступне питання мами: «Що це за виставлені «від фонаря» оцінки за пропущені уроки?» – та ж комісія каже:

– А вам что, аценку плахую паставілі, вам нє нравітся?


А на мамине запитання, як таке може бути: уроків не було, вчителя немає, замість вчителя на уроці сидить прибиральниця, а оцінки стоять, – русскоязичная работніца образованія робить зауваження:

– Нє мєшайтє рукаводству школи работать так, как ані счітают нужним. Ви же нє стаітє у хірурга над галавой, і нє діктуєтє, как дєлать апєрацію, і здєсь нє діктуйтє.


Одне слово, маму перебивають, маму роблять «дурепою». Маму затюкали. Голова ОТГ з мам робить пужало на всю громаду, проти дітей збирають підписи, мамам вчителі при школярах можуть сказати: «Пішли вон звідси!», однак комісію це не турбує, в результаті вдало проробленої роботи образоватєльная комісія з області їде «на поляну», накриту керівництвом школи і керівництвом ОТГ. Матуся Сапункова від стресу, розчавлена, лежить удома пластом хвора…


О-хо-хо, нелегка доля українців. Ні-ні, у нас немає дискримінації.


Ото ж, дорогі люди, надія тільки на ваш народний гнів, бо ніщо так не допомагає в цій країні, ні поліція, ні листи до влади, як ВАШ ПРОТЕСТ і РОЗГОЛОС. Це вже перевірено. Пам’ятаєте, я нещодавно писала про Боярську міні-пекарню «Котофей», де роками мене відмовлялися обслуговувати українською мовою? Написала. Ви обурилися. Пішли ваші дзвінки, листи в інтернеті, візити в пекарню – все, «Котофей» сьогодні україномовний ))


Потрібне знову Ваше втручання. Матусі написали звернення до Президента і до Міністра освіти, але ж без нашого розголосу це покладуть у шухляду, ви знаєте, і оком не змигнуть.


Для початку прошу вас знайти час і подзвонити по телефонах, а далі дійте за обставинами ))


Лончак Олександр Анатолійович(директор обласного департаменту) – 0487228780;

Кучеров Сергій Вікторович( завідуючий відділом освіти при Розквітівській ТОГ) – 0968382681;

Коршункова Валентина Володимирівна (директор школи) – 0485692113;

Лозов Віталій В’ячеславович, голова Розквітівської ОТГ – 0485692132


Всю історію мені розповіла Сапункова Лариса і надала аудіо і відео записи. Гарна, повносправна, самодостатня, небайдужа мама чотирьох освічених дітей, одна з яких – прийомна. Як каже пані Лариса, будемо справи пітьми виносити на світло.
https://www.facebook.com/profile.php?id=100013633579392


Допоможемо, люди. Будуймо Україну навколо себе власними руками!


Джерело: Larysa Nitsoi#Одеськеобласнеуправлінняосвіти, #Одещина, #Розквіт, #російськмова, #школа
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/lary-sa-nitsoj-u-sely-shhi-na-odeshhy-ni-protestuyut-bat-ky-ditej-yaky-h-pry-mushuyut-navchaty-sya-rosijs-koyu/

Коментарі