Андрій Ніцой: Поганий смак і політичний кіч формують «барижну» політичну культуру

Директор Центру стратегічних розробок Андрій Ніцой

Поганий смак і політичний кіч формують «барижну» політичну культуру.


До такого висновку можна дійти, переглянувши рекламний відеофільм фонду Порошенків про свого «голову сімейства» Петра Порошенка, відзнятий до його 52-х роковин. Безумовно кожна родина вправі знімати Home-video для родинних потреб. Формат новин одного з центральних каналів теж не дивує і цілком здатен вмістити щось цікаве. А от цієї цікавинки як раз і забракло у сценаристів та режисерів стрічки. Натомість нам усім продемонстрували чи не найгірший зразок пластмасової реклами за останні роки. Станіславський зі своїм знаменитим «нє вєрю!» просто застрелився б.


І все б нічого, якби не три обставини. По-перше, президентська сім’я продемонструвала країні свою повну неадекватність. Українці побачили вельмож з вищого, паралельного світу, які вважають що їхній тато втілює ідеали Революції Гідності, що люди під його керівництвом живуть щасливо. Коли народ вже не підозрює, а знає напевно, що влада втратила землю під ногами і відчуття реальності, він бере справу у власні руки. А це величезний ризик для держави в умовах збройної агресії проти України.


По-друге, подібною низькопробною рекламою формується дзеркальна політична культура правлячого класу. Пропаганда вірності державного діяча політичним цінностям та виборчим обіцянкам підміняється примітивним славослов’ям. Замість акценту на принципах відповідності слова і діла – порожні слова закамуфльовані євроінтеграційним та мілітарним відеорядом. Політичним та бізнесовим соратникам ніби подається сигнал: суть можна і треба підміняти формою, двоємисліє це добре, лапша на вуха і рожеві окуляри на очі виборцям вішати правильно і корисно для бізнесу і утримання влади. Дж. Оруелл рулить в Україні Петра Порошенка і його сім’ї.


По-третє, це кіно не лише демонструє, але на жаль і формує поганий смак в суспільстві. Лубок. Тут навіть коментарів не потрібно. Мене, до прикладу, не покидало відчуття що ось-ось на арену вискочать клоуни, веселі діти, дорослі з кульками і пролунає як в американських фільмах, коли іменинник заходить додому і вмикає світло: «Surprise!».


Найкращий підсумок цього кіна зробив Сергій Бондарчук: «Некролог». А країні потрібна перемога, а не зрада. Що ж, прийдеться чекати на нового адекватного президента. А може краще взагалі скасувати цю посаду в країні?!


Джерело: Андрій Ніцой#АндрійНіцой, #Оруелл, #Революціягідності
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/andrij-nitsoj-pogany-j-smak-i-polity-chny-j-kich-formuyut-bary-zhnu-polity-chnu-kul-turu/

Коментарі