Через росіян у Криму почалась епідемія СНІДу

У кримчан залишився єдиний вихід – потрапити на материкову Україну, щоби отримати кваліфіковану допомогу

В анексованому Росією Криму збільшилась кількість ВІЛ-інфікованих. За даними російського центру профілактики та боротьби зі СНІДом, у серпні зараженими були аж 22 тисячі осіб, тоді як на початок року їх було лише 16 тисяч, передає Радіо Свобода.


Варто також зазначити, що, згідно статистики 2013 року, на півострові фіксували 28,5 випадків зараження ВІЛ на 100 тисяч населення, а 2016-го – вже 40 випадків. У Росії даний показник твердо тримається на позначці в 50 випадків зараження на 100 тисяч осіб.


За словами голови правління громадської організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Дмитра Шерембея, саме Росія заразила Крим через недбале ставлення до вірусу.


Якщо в країні не існує програм профілактики, орієнтованих на найбільш вразливі групи населення, то вибух поширення ВІЛ – передбачуваний, а різке зростання показника з 28,5 до 50 свідчить про це досить красномовно.


Експерт переконаний: якщо ж вірус уразить понад 2% населення, то зупинити епідемію буде дуже складно. Однак Україні це вдалося завдяки програмі профілактики ВІЛ/СНІД.


На переконання головлікаря Київського міського центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олександра Юрченка, Росія зруйнувала у Криму чинну схему лікування й профілактики ВІЛ, оскільки глобальні фонди боротьби з ВІЛ-інфекцією не працюють у Росії, а отже й на окупованому півострові.


Наразі пацієнтам пропонують медикаменти, не які потрібні, а які вдається дістати. Але вони можуть бути токсичними та мати важкі побічні ефекти.


Тобто, зазначив фахівець, у мешканців Криму залишився єдиний вихід, щоб отримати кваліфіковану допомогу. Для цього потрібно потрапити на материкову Україну та звернутися до одного з центрів.


Нагадаємо, міністр охорони здоров’я Уляна Супрун заявила, що в Україні зареєстровано близько 136 тисяч ВІЛ-інфікованих, з яких 41 тисяча – хворі на СНІД. Також вона зазначила, що лише 88% ВІЛ-інфікованих пацієнтів отримують антиретровірусну терапію.#ВІЛ, #Крим
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/cherez-rosiyan-u-kry-mu-pochalas-epidemiya-snidu/

Коментарі