Євген Якунов: Світ усе щільніше фарбується у чорно-білі кольори

Євген Якунов, журналіст

…знищені склади боєприпасів, підірвані авто в центрі міста, замовні вбивства, озброєні банди, що розстрілюють і грабують людей, інфляція і дорожнеча, безробіття і еміграція, постійні втраті на фронті, зрада і дії ворожої агентури у вищих ешелонах влади – все це не має нас дивувати. Нічого виняткового не відбувається.


Відбувається війна.


І чим довше вона триватиме, тим більше ми насолоджуватимемося всіма її принадами. Світ все щільніше фарбуватиметься в чорно-білі кольори, інакомислення сприйматиметься дедалі вороже, міжусобиці ставатимуть дріб’язковішими, але агресивнішими.


Так завжди бувало в історії. І сприйняти цей виклик нам заважає страх визнання воєнної дійсності. Захищаючись від дамоклового меча можливої повномасштабної війни, ми сублімуємо свої фобії в розчарування світом, що нас оточує, в роздратування керманичами, чи тими, хто намагається їх змінити в політичній боротьбі.


Копирсання в болоті під ногами дає нам привід не дивитися вгору, на грозове небо.


Дрібні сварки й категоричні оцінки звільняють від необхідності оцінити все, що відбувається в його цілісності.


Бо важко і майже неприйнятно усвідомити, що все це надовго. Що тягар спаде лише тоді, коли закінчиться война…А коли вона закінчиться, не знає ніхто.


Можно, звичайно, вирішити все швидко. Підняти руки і здатися на милість ворога. Зрештою і самогубство – вихід.


Але поки є сили треба терпіти і іти, іти і терпіти… Доки в очах сяє денне світло. Бо денне світло – це теж щастя. Бо людина людина, в яку б скруту вона не потрапила завжди має в активі всесвіт свого внутрішнього світу, а нація – безмежні обрії своє історії і культури, історичного натхнення і образ майбутнього.


Розвіртуалізову/ймося, друзі! Стане легше….


Джерело: Евгений Якунов#безробіття, #війна, #вибух, #еміграція, #замовневбивство, #складибоєприпасів
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/yevgen-yakunov-svit-vse-shhil-nishe-farbuyet-sya-u-chorno-bili-kol-ory/

Коментарі