Прибічники незалежності Каталонії можуть здобути більшість у новому парламенті

Дострокові вибори у Каталонії призначені на 21 грудня

Офіційний Мадрид призначив на 21 грудня 2017 року дострокові вибори у Каталонії, розпустивши парламент (женералітат) регіону. Однак попри ці радикальні заходи центральної влади Іспанії, сепаратистські партії можуть зберегти більшість у новообраному парламенті Каталонії. Про це свідчать результати опитування Центру дослідження громадської думки, повідомляє El Pais.


Альянс сепаратистських партій Junts Pel Sí здобуває найбільшу кількість мандатів – від 60 до 63 депутатів. На другому місці партія «Громадяни», що виступає проти незалежності Каталонії – 25-26 депутатів, далі йдуть соціалісти – 17-19 депутатів, SíQueEsPot  – 12-14, Народна партія – 10-11, і Popular Unity Candidacy (CUP) – 8-9.


Навіть якщо Junts Pel Sí і CUP, які і представили 27 жовтня резолюцію про проголошення незалежності, отримають мінімальну прогнозовану для них кількість мандатів, разом у них набирається 68 голосів, що достатньо для збереження більшості, яка в них є зараз.


Як відомо, 27 жовтня парламент Каталонії проголосував за проголошення незалежності від Іспанії. У регіоні вирувала ейфорія – з будівлі міської ради у місті Жироні навіть зняли прапор Іспанії.


Водночас Сенат Іспанії проголосував за застосування статті 155 конституції Іспанії, яка призупиняє самоуправління в Каталонії. Того ж дня прем’єр Іспанії розпустив парламент Каталонії та оголосив нові вибори. Управління в Каталонії перейшло до уряду в Мадриді.  Зокрема, віце-прем’єра іспанського уряду Сораю Саенц де Сантамарія призначили тимчасовою очільницею уряду Каталонії замість усунутого Карлеса Пучдемона.


31 жовтня Конституційний суд Іспанії на прохання уряду призупинив декларацію про незалежність Каталонії.


Відсторонений Мадридом глава женералітату Карлес Пучдемон та п’ятеро колишніх членів його уряду 30 жовтня прибули до Бельгії. Там команда Пучдемона планує просити політичного притулку.#домтроковівибори, #Каталонія, #сепаратисти
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/pry-bichny-ky-nezalezhnosti-kataloniyi-mozhut-zdobuty-bil-shist-u-novomu-parlamenti/

Коментарі