Лідер сепаратистів Каталонії прибув до Бельгії

Карлес Пучдемон проситиме політичного притулку

Відсторонений Мадридом глава женералітату Каталонії Карлес Пучдемон та п’ятеро колишніх членів відстороненого каталонського уряду прибули до Бельгії. Про це повідомляє El Periodico.


Вони дісталися автом до Марселя у Франції, де пересіли на літак до Брюселя. У Бельгії команда Пучдемона планує просити політичного притулку.


Розміщенням лідера Каталонії та його соратників займається постійний представник женералітату Каталонії при ЄС Амадеу Алтафаж, який сьогодні склав свої повноваження згідно з рішенням Мадрида.


ЗМІ також повідомляють, що у Брюсселі Пучдемон проведе консультації зі своїми адвокатами.


При цьому міністр у справах міграції Бельгії Тео Франкен заявив, що Пучдемону можуть  надати політичний притулок. За його словами, влада Іспанії «вже говорить про ув’язнення» для каталонського лідера.


«Є питання в тому, якою мірою він може розраховувати (в Іспанії, – ред.) на справедливий суд», – сказав міністр.


Франкен переконаний, що Пучдемон може не отримати «справедливого суду», якщо буде затриманий в Іспанії. Це спричинило суперечки в уряді Бельгії.


Як відомо, 27 жовтня парламент Каталонії проголосував за проголошення незалежності від Іспанії. У регіоні вирувала ейфорія – з будівлі міської ради у місті Жироні навіть зняли прапор Іспанії.


Водночас Сенат Іспанії проголосував за застосування статті 155 конституції Іспанії, яка призупиняє самоуправління в Каталонії. Того ж дня прем’єр Іспанії розпустив парламент Каталонії та оголосив нові вибори. Управління в Каталонії перейшло до уряду в Мадриді.  Зокрема, віце-прем’єра іспанського уряду Сораю Саенц де Сантамарія призначили тимчасовою очільницею уряду Каталонії замість усунутого Карлеса Пучдемона.#Бельгія, #КарлесПучдемон, #Каталонія, #політичнийпритулок
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/lider-separaty-stiv-kataloniyi-pry-buv-do-bel-giyi/

Коментарі