Чому насправді Угорщина виступає проти українського закону про освіту

На думку польського політика, реакція Угорщини на український закон про освіту пов’язана з її внутрішніми проблемами

Польщі немає сенсу псувати відносини з Україною через закон про освіту. Водночас Угорщина проти, оскільки їй не вистачає людей, які б там працювали. Таку думку висловив польський громадський і політичний діяч Йелджей Ходзінський у коментарі 24.


«Угорщина – трохи ізольована країна. Цій країні дуже бракує людей, які б працювали. Але туди не сильно хочуть їхати через низький рівень зарплати, який серед країн Центральної Європи – найнижчий. І угорська мова дуже складна. Тим, хто володіє українською, буде нелегко працювати в Угорщині», – підкреслив політик.


Тому, додає він, Угорщина може розраховувати тільки на румунів і мешканців Закарпаття. Хоча румуни швидше поїдуть у Францію чи Італію, тому лишається тільки Закарпаття, де живе близько 150 тисяч людей.


До того ж, офіційний Будапешт досі вважає Закарпаття частиною Угорщини.


«Із точки зору Польщі все інакше. В Україні зараз проживає не так багато поляків. У Львові є дві польські школи. А загалом в Україні – шість шкіл з польською мовою навчання. Зараз багато українців приїжджає в Польщу. За культурою Україна і Польща дуже близькі, мови схожі. І Польщі немає сенсу псувати стосунки з Україною через закон про освіту», – підсумував Ходзінський.


Читайте: Кремль підтримав демарш Угорщини проти реформи освіти в Україні#Законпроосвіту, #Польща, #Угорщина
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/chomu-naspravdi-ugorshhy-na-vy-stupaye-proty-ukrayins-kogo-zakonu-pro-osvitu/

Коментарі