Роман Кулик: Щодо інциденту навколо військового аеродрому в Одесі

Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

Два апдейти по вчорашньому інциденту навколо військового аеродрому в Одесі – від військової прокуратури й представників забудовника.


1. «Військовою прокуратурою Одеського гарнізону розпочато розслідування порушення статутних правил вартової служби, вчинене в умовах особливого періоду, у військовій частині А3571 в Одесі, де відбулась спроба захоплення території». З релізу: https://goo.gl/QyrD1X


Обіцяють «дати правову оцінку діям варти та командування, а також діям представників приватних підприємців, які встановили металеву огорожу в межах території військового містечка №10».


По всьому релізі акцент на розслідуванні дій військовослужбовців і всього рядок про специфічних «будівельників». З’явилось відео з п’яним військовим, що розмовляє з поліцією – так здогадуюсь розслідування прокуратури скоріше стосуватиметься його, аніж «чому варта не відкривала вогонь».

Краще б таки зробили кілька попереджувальних, як не змогли піти прямо по статуту. Передбачувано, що з такими інцидентами потім виникає чергова шкідлива дихотомія типу: «стріляли б – посадили, не стріляли б – все одно посадили».


Тут сильно резонує позорна, як на мене, справа Сергія Колмогорова, якому дали 13 років за, власне, виконання своїх обов’язків. Хто ще не в курсі – читніть, це важливо для оцінки ситуації: https://goo.gl/n26rfG.


2. Гендиректор «CITI CENTER» Андрій Халахур вальнув прес-конференцію – і вона дико неінформативна, особливо в частині виступу Халахура та його юристки: https://www.youtube.com/watch?v=5QZOoRF1iI8.


Їхня позиція: ми маємо всі дозвільні документи, земля – це взагалі не земля військового містечка, а земля громади Одеси. Нам, знаєтє лі, треба продовжувати будівництво.


Що за тіпи нападали на військових? – Не знаю, мене там не було. – Що взагалі за тіпи в балаклавах? – Представники патріотичної громадськості, яким не сподобалась поведінка військових, які перешкоджали техніці «CITI CENTER». (what О_о).

– Може краще повернути паркан на стару межу, поки ситуація з документацією не проясниться для громадськості? – Ні, нам треба будувати. Після завершення –повернемо паркан назад за свої кошти.


Коротше, з точки зору «CITI CENTER» все проходило законно, а демонтаж паркану й просування на 12 метрів вглиб території, що завжди була частиною військової частини, із застосуванням групи невстановлених «громадських активістів» (гендиректор, звісно, не уявляє, хто це був) – це частина технологічного процесу. Аналогії з Кримом/Сходом йому незрозумілі.


Халахур стверджує, що за три доби звертались до в/ч зі сповіщенням про початок робіт, а дозвільні документи показували командуванню частини. У свою чергу, юрист командування Повітряних Сил стверджує абсолютно протилежне. У відповіді на запит від 02.10 Полторак взагалі пише, що вперше чує про рішення міськради, а військова прокуратура працює над захистом інтересів МО по об’єкту.


На даний момент ситуація виглядає так. І тут мав би ввірватись Полторак і з документами поставити крапку щодо належності спірної ділянки – або ж завалити міськраду/забудовника позовами.


P.S. в цілому це не нова тенденція: останні десятиріччя армійська інфраструктура розглядалась як труп левіафана, від якого непоганий профіт мали як підприємці, так й місцеві жителі. А тут х*як – і левіафан поволі оживає, намагається повернути/відсудити розтринькане й незаконно відчужене майно, бо довелось тряхнуть старіной і повоювати. А всі охренівші від такого повороту вигодонабувачі пручаються і намагаються не втратити уже освоєне. Тож ми ще не раз зіткнемось із подібними конфліктами.


Джерело: Роман Кулик#CITICENTER, #військовийаеродром, #забудовник, #Одеса, #Полторак
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/roman-kuly-k-shhodo-intsy-dentu-navkolo-vijs-kovogo-aerodromu-v-odesi/

Коментарі