Із законодавства потрібно прибрати норму про провокацію хабара – експерт

Політичний експерт Андрій Дуда вважає, що не варто персоніфікувати відносини НАБУ з іншими правоохоронними органами

Інцидент із затриманням детектива НАБУ працівниками СБУ в рамках спецоперації під прикриттям, яка мала виявити учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі, підтверджує, що потрібно усунути з Кримінального кодексу норму про провокацію хабара. Таку думку висловив політичний експерт Андрій Дуда, передає Слово і діло


«Ця норма реально перешкоджає боротьбі з корупцією. Її вилучення дасть можливість ввести в правове поле те, що роблять сьогодні агенти НАБУ, і не тільки», – констатував Дуда.


Він нагадав, що ця проблема проявилася вже в ситуації з Розенблатом, просто тоді НАБУ дуже тонко працювало з консультаціями ФБР, щоби це не було витлумачено як провокація хабара.


Щодо намагання дати хабара в цьому випадку, то ситуація інакша, уточнив політолог.


«Дійсно, те, що заявлено посадовцями з ДМС, мало місце. З іншого боку, правоохоронний орган у цій ситуації не може діяти інакше, аніж відреагувати на заяву посадовця. Якраз конкретно тут річ не у втручанні правоохоронних органів», – додав експерт.


«Просто потрібно врегулювати питання, пов’язані з усуненням бар’єрів для боротьби з корупцією. Це законодавчий орган мав зробити давно», – наголосив він.


Нагадаємо, 29 листопада оперативники СБУ під керівництвом прокурорів ГПУ  затримали детектива НАБУ, якому інкримінують провокацію хабара  першому заступнику голови Державної міграційної служби України Діні Пімаховій. Генеральна прокуратура має намір повідомити йому про підозру. Водночас запобіжний захід для агента не обиратимуть.


У НАБУ стверджують, що ГПУ та СБУ незаконно втрутилися у спецоперацію Національного бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі, використавши інформацію, яка стала їм відома в процесі здійснення прослуховування телефонних номерів в рамках розслідувань НАБУ, розкрили цю інформацію Пімаховій та завербували її для кримінального переслідування працівників Національного бюро.


Натомість у Державній міграційній службі стверджують, що затриманий «агент НАБУ» начебто протягом декількох місяців неодноразово пропонував першому заступнику ДМСУ «великі суми хабарів» за позитивне вирішення питання про надання іноземцю громадянства України, а згодом – за надання посвідки на тимчасове проживання на території України.


У НАБУ ж наголошують, що детективи Бюро ніколи не провокували жодного з посадовців ДМСУ до отримання хабара, враховуючи прокурорський нагляд особисто керівництвом САП.


Перший заступник голови Державної міграційної служби Діна Пімахова, у свою чергу, заявляє, що вона не вимагала жодних хабарів.#АндрійДуда, #НАБУ, #спецоперація, #хабар
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/iz-zakonodavstva-potribno-pry-braty-normu-pro-provokatsiyu-habara-ekspert/

Коментарі