Самогубство у Ґаазі: слідство з'ясує, як генерал Пральяк проніс отруту в суд

Слободан Пральяк випив отруту після того, як Міжнародний трибунал відхилив апеляцію на вирок

У Нідерландах розпочалось розслідування у зв’язку із самогубством хорватського генерала Слободана Пральяка, який випив отруту під час засідання Міжнародного трибуналу в Ґаазі. Про це повідомляє BBC.


Нідерландські прокурори опублікували коротку заяву, в якій повідомили, що в ході слідства розглянуть «надання допомоги при суїциді та порушення закону про лікарські засоби».


Слідчі з’ясують, хто дав померлому генералу смертельну рідину та яким був її вміст. Та найперше їх цікавить, як генералу вдалося пронести отруту до зали суду, яка мала би посилено охоронятися.


Як повідомляв Інформаційний Акцент, 29 листопада Міжнародний трибунал у Ґаазі розглядав апеляцію на вирок 72-річному боснійському хорвату, генералу Слободану Пральяку. Суд залишив вирок без змін, тому під час свого виступу він спустошив пляшечку, в якій, за словами адвоката, була отрута. Слободан Пральяк помер у лікарні.


У 2013 році Міжнародний трибунал з воєнних злочинів у колишній Югославії засудив Пральяка до 20 років за ґратами за злочини під час хорватсько-боснійського конфлікту 1992-94 років.


Пральяк був одним з командувачів з’єднання, яке вчинило воєнні злочини проти боснійських мусульман у близько 30 муніципалітетах Боснії і Герцеговини. Він також був засуджений за руйнування мосту XVI століття у місті Мостар.#Гаага, #міжнароднийтрибунал, #СлободанПральяк
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/samogubstvo-u-g-aazi-slidstvo-z-yasuye-yak-general-pral-yak-pronis-otrutu-v-sud/

Коментарі