Забудова Сінного ринку: архітектори столиці вимагають відставки Кличка

Архітектори нагадали Кличку, що посадові повноваження мера столиці не передбачають права одноосібного ухвалення рішень у містобудівній галузі

Київська міська організація Національної спілки архітекторів України написала відкритий лист до мера столиці Віталія Кличка. У ньому архітектори заявляють, що київський голова порушив норми низки законів, коли одноосібно підписував меморандум із забудовником щодо забудови території колишнього Сінного ринку.


«Ми, архітектори Києва, змушені нагадати вам, що кияни обирали мера столиці як гаранта безперечного виконання законодавства України, державних норм, правил та регламентів діючого Генерального плану на території міста Києва», – йдеться у листі.


Архітектори, наголошують, що, згідно з діючим Генпланом столиці, максимальна висота забудови на території Центральної планувальної зони Києва не може перевищувати 27 метрів.


«За чинним законодавством, посадові повноваження мера столиці не передбачають права одноосібного ухвалення рішень у містобудівній галузі. Особливо такі, що непоправно спотворюють життєве середовище та відверто суперечать діючому Генплану», – зазначається в листі.


«Вважаємо, що це є чинним приводом для здійснення процедури відсторонення чиновників будь-якого рівня», – підсумували архітектори.Як повідомляв Інформаційний Акцент, 28 листопада мер Києва Віталій Кличко підписав меморандум із замовником скандального будівництва на території колишнього Сінного ринку – ТОВ «Емпоріум Пропертіз».


Документ передбачає, що буде понижена висотність найвищих будівель комплексу, який зводиться на вул. Бульварно-Кудрявській, 15-а у Шевченківському районі столиці. В одному будинку – на 3 поверхи, і ще в двох будинках – на 1 поверх від запроектованого. Таким чином в комплексі не буде будівель вище 19 поверхів.


Як відомо, скандал із забудовою колишнього ринку спалахнув ще 2015 року, коли тут почали рити котлован і забивати палі.


У вересні 2016 року Голосіївський райсуд наклав арешт із забороною відчуження на земельну ділянку колишнього ринку.


Але вже у листопаді 2016 року на вулиці Бульварно-Кудрявській, 17, де був Сінний ринок, відновилося будівництво, а в Мережі з’явився сайт з продажу квартир у майбутніх п’яти 25-поверхових будинках.


Громада вимагала зниження висоти комплексу з запланованих 81 метра до дозволених законом у цій частині міста 27 метрів.


Активісти також наголошували, що будівництво на місці Сінного ринку не має усіх необхідних документів.#Київ, #кличко, #незаконназабудова, #Сіннийринок
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/zabudova-sinnogo-ry-nku-arhitektory-stoly-tsi-vy-magayut-vidstavky-kly-chka/

Коментарі