Ще ближче до «русскава міра»: у Татарстані заборонили обов’язкове вивчення татарської в школах

Російська й татарська мови є державними. Їх мають викладати в школах в обов’язковому порядку та рівному обсязі

Учні шкіл російської республіки Татарстан відтепер зможуть вчити татарську мову лише за власним бажанням на основі письмового дозволу батьків у межах двох годин на тиждень. А от обов’язкове вивчення татарської – скасовано. Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на слова прокурор ареспубліки Ілдуса Нафікова.


Варто зазначити, що 8 листопада президент Татарстану Рустам Мінніханов заявляв, що татарська мова залишиться обов’язковою для всіх учнів шкіл республіки, однак її викладатимуть дві години на тиждень замість шести, як це було раніше. За його словами, ці умови були узгоджені з федеральною владою.


Згідно з Конституцією Татарстану, російська й татарська мови є державними. Їх мають викладати в школах в обов’язковому порядку та рівному обсязі.


Влітку російськомовні батьки в так званих «етнічних регіонах» РФ закликали скасувати обов’язкове вивчення всіх мов, крім російської. Це викликало протести в Татарстані та сусідніх Башкортостані й Чувашії, де місцеві мови, так само як і російська, є державними.


Згодом президент Росії Владімір Путін заявив, що людей не потрібно змушувати вчити мову, «яка не є їхньою рідною», і попросив прокуратуру з’ясувати, чи існує така ситуація.#російськамова, #Татарстан
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/shhe-bly-zhche-do-russkava-mira-u-tatarstani-zaborony-ly-obov-yazkove-vy-vchennya-tatars-koyi-v-shkolah/

Коментарі