Хорватський генерал прийняв отруту під час засідання Гаазького трибуналу (відео)

Судді залишили без змін вирок Слободану Пральяку

29 листопада Міжнародний трибунал у Ґаазі розглядав апеляцію на вирок 72-річному боснійському хорвату, генералу Слободану Пральяку, якого за військові злочини засудили до 20 років за ґратами.


Суд залишив вирок Пральяка без змін, тому під час свого виступу колишній генерал спустошив пляшечку, в якій, за словами адвоката, була отрута. Про стан Пральяка нічого не повідомляється. Про це інформує Медуза.


Повідомлення про те, що Пральяк прийняв отруту, з’явилося незабаром після того, як апеляційна інстанція затвердила вирок лідеру боснійських хорватів Ядранко Прлічу – йому дали 25 років. Після цього слухання призупинили.


https://youtu.be/ge2QDHe4hjY


Пральяк і Прліч були лідерами невизнаної Хорватської республіки «Херцег-Босна», що утворилася в 1991 році в результаті розпаду Югославії. Їх визнали винними у військових злочинах проти боснійських мусульман. Пральяку та ще п’ятьом боснійським хорватам винесли вирок за військові злочини в 2013 році.


Довідка: Хорватська Республіка «Херцег-Босна» – невизнане утворення, яке існувало на території Боснії та Герцеговини на початку 90-х років. «Херцег-Босна» була скасована під тиском США та інших західних країн після підписання 1994 року Вашинґтонської угоди. Цей документ передбачав припинення бойових дій між боснійськими мусульманами і боснійськими хорватами і об’єднання територій під їхнім контролем у Федерацію Боснії та Герцеговини. Існування цієї федерації було пізніше закріплено і в Дейтонській угоді, яка 1995 року поклала кінець боснійському конфлікту і визначила післявоєнний устрій країни.#міжнароднийтрибунал, #отрута, #СлободанПральяк
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/horvats-ky-j-general-pry-jnyav-otrutu-pid-chas-zasidannya-gaaz-kogo-try-bunalu/

Коментарі