2018 рік буде дуже складним для Європи – ІноЗМІ

Іспанське видання прогнозує серйозні проблеми в ЄС 2018 року

Новий 2018 рік для Європи буде дуже складним. Головні виклики, які чекають Євросоюз – це врегулювання питання щодо Brexit таким чином, аби вихід Британії зі складу ЄС задовольнив обидві сторони, а також формування стабільного уряду в Німеччині. Про це ідеться у статті La Vanguardia.


На думку авторів, у другому етапі переговорів про Brexit Велика Британія має більше переваг: «Вона сподівається скористатися суперечливими інтересами 27 країн ЄС, застосувавши традиційне «розділяй і володарюй».


Тому, стверджує оглядачі, необхідно проводити переговори так, щоб не виявилося ні переможців, ні переможених.


«Провал переговорів щодо створення коаліції у Німеччині та тимчасове послаблення позицій Ангели Меркель у цьому зв’язку є негативним сигналом для Європи. Тепер сильною особистістю із концепцією майбутнього для Європи є президент Франції Еммануель Макрон», – ідеться у публікації.


Також автори підкреслюють, що труднощі для ЄС полягають ще у кількох факторах. По-перше, всередині Союзу наростають рухи ультраправих, наприклад в Австрії, де Себастьян Курц оголосив про створення коаліції з Австрійською партією свободи, союзницею президента Росії Владіміра Путіна. А в країнах Вишеградської групи «відроджуються закоренілі націоналістичні течії, чий рецепт для Європи зовсім не передбачає подальшу євроінтеграцію». Зараз цю загрозу уособлюють Польща і Угорщина.


«Польща, Угорщина і Словаччина, які отримали допомогу від ЄС і опинилися під його егідою, як Іспанія та Португалія у 1980-1990-ті, насторожено ставляться до європейської моделі, яка не вичерпується торгівлею і євро», – резюмує видання.


Читайте: ЄС і Британія погодили суму відступних за Brexit #Brexit, #ЄС, #ІноЗМІ
Анастасія Давиденко
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/2018-rik-bude-duzhe-skladny-m-dlya-yevropy-inozmi/

Коментарі