Луценко назвав неприйнятним закриття справи проти Олеся Довгого

Генпрокурор наголосив, що докази у справі є, адже саме на цій підставі Рада зняла недоторканність з депутата

Генеральний прокурор Юрій Луценко розкритикував рішення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури закрити справу проти народного депутата від «Волі народу», екс-секретаря Київської міськради Олеся Довгого. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбуці.


«Рішення процесуального керівника у кримінальному провадженні про його закриття на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК – «у зв’язку з неможливістю встановити достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпанням можливості їх отримання» викликає і подив і обурення», – написав очільник ГПУ.


«По-перше, докази у справі є. Їх чула вся країна і на їх основі ВР зняла недоторканність з депутата. По-друге, якщо САП хотіла зібрати більше доказів, то за 5 місяців це мало бути зроблено. Відтак, 1438 га землі незаконно вкрали, але САП не може довести – хто», – наголосив Луценко.


За його словами, 28 грудня прокуратура Києва зареєструвала провадження за фактом розтрати майна в особливо великих розмірах (ст. 191ККУ) під час відчуження понад тисячі гектарів столичної землі на острові Жуків через так звані кооперативи. Строк давності за цією статтею Кримінального кодексу – 15 років, уточнив генпрокурор.


https://www.facebook.com/LlutsenkoYuri/posts/860854437447066


Як повідомляв Інформаційний Акцент, Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила провадження щодо народного депутата з групи «Воля народу», колишнього секретаря Київради Олеся Довгого. САП ухвалила відповідне рішення через недостатність зібраних доказів.


21 червня Генеральний прокурор спрямував до Верховної Ради подання про притягнення до кримінальної відповідальності екс-секретаря Київради, депутата групи «Воля народу» Олеся Довгого за підозрою у зловживанні службовим становищем та вчиненні злочину групою осіб за попередньою змовою.


Досудовим розслідуванням встановлено, що у період з 2007 по 2009 роки Олесь Довгий спільно зі службовими особами Головного управління земельних ресурсів міста Києва та іншими особами забезпечив 1 жовтня 2007 року ухвалення депутатами рішення щодо незаконної передачі землі.


Зокрема, 23 кооперативам для житлової забудови на 21-му кілометрі Столичного шосе у Голосіївському районі міста Києва були виділені земельні ділянки, що фактично розташовані на території ландшафтного заказника місцевого значення «Острів Жуків».


Внаслідок незаконних дій державі були завдані збитки в розмірі 81 млн 726,691 тис. грн., що в 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.


Однак, регламентний комітет Верховної Ради знайшов «істотні недоліки» у поданні на зняття недоторканості з Довгого. Але парламент забрав у нього депутатський імунітет.


22 вересня генпрокурор Юрій Луценко підписав повідомлення про підозру Довгому.#Луценко, #ОлесьДовгий, #САП
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/lutsenko-nazvav-nepry-jnyatny-m-zakry-ttya-spravy-proty-olesya-dovgogo/

Коментарі