Роман Кулик: Щодо істерії навколо обміну полоненими

Роман Кулик, молодший лейтенант (хорунжий) у Збройних Силах України

Та угомоніться вже. Більшість нічого не писала й не згадувала про тих полонених, а тут:


– І пропорції обміну не ті!

Якось навіть незручно згадувати Ізраїль (не сьогодні, Гілад), тому просто нагадаю, що фінальна цифра обміну – 74 на 237. І 69 чоловік із заявлених фанбоїв ОРДЛО взагалі на одному місці вертіли туди повертатись – там у кожного свої мотиви, геть не патріотичні, але з точки зору морально-психологічного стану їх аудиторії – це хороший факт.


– І на кого ж тепер мінять, як уже видали всіх бойовиків!

А хтось узагалі знає, скільки людей веде контррозвідка, скільки відкрито проваджень і який розмір нашого «обмінного фонду»? Отож.


– А як вони могли таких мразєй віддати – всіх слід було повести на розстріл!

Ну, якщо комусь важливіше задовольнити власне почуття справедливості чи помсти, ніж врятувати лояльних до країни громадян – тут спільної мови не знайдемо, це питання цінностей. Важливість таких речей на всі 100% усвідомлюєш тільки у безпосередньому контакті з проблемою.

А знаючи традиції відношення РФ до своїх звільнених полонених – нічого хорошого їх там не чекає. «Тепла» зустріч МГБ учора це тільки підтверджує. Або повернення в ряди «корпусів» та вірогідна смерть в окопах, або виживання в умовах колапсуючих квазі-утворень без жодної підтримки своїх «лідерів».


– А щось задофіга піаряться на обміні!

Боги, так пофіг, що аж невдобно. Хай це лишається на совісті цих персонажів, для нас головне результат. Тим паче просто смішно повністю відкидати вклад Порошенка у процес звільнення.


– Та поміж купа завербованих! – і далі по списку, суцільний потовк жовчі. Навіть у такій позитивній темі ж треба обов’язково знайти якесь депресивне гівно.


Думаю, всі присутні в аеропорту чудово розуміли, що поміж звільнених є контраверсійні персонажі, які потрапили в полон при зовсім не героїчних обставинах, чи навіть ватники. Можливо пізніше викриють і завербованих російськими спецслужбами агентів – ще добре пам’ятаємо справу звільненого полковника Без’язикова. Його теж урочисто приймали в АП, а потім випливло багато цікавих фактів. Після теплого гарного прийому – будуть чисельні розмови з СБУ. Хто спілкувався з визволеними після Іловайська бійцями – чудово це знає. Неприємна, але необхідна процедура.


Можливо незабаром з-поміж цих 73-х викристалізуються медійні персони типу Савченко, що будуть роздавати сотні інтерв’ю і поливати гівном країну. Скоріш за все щось із цього списку, або і все разом, матиме місце.


Це передбачувані ризики, що, направду, не роблять великої різниці. І справа все одно варта затрачених зусиль, навіть якщо поміж 74 звільнених полонених було би всього кілька однозначних героїв. А вже зараз видно, що їх там значно більше і за цих людей варто було боротись, варто було приїхати в аеропорт підтримати – й не забувати українців, що лишаються в полоні. Складно пояснити, наскільки серйозний вплив на армійців мають такі жести солідарності. І розуміння, що за своїх полонених будуть боротись.


Джерело: Роман Кулик#бойовики, #донбас, #контррозвідка, #обмінполоненими, #ОРДЛО, #РФ, #Савченко
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/roman-kuly-k-shhodo-isteriyi-navkolo-obminu-poloneny-my/

Коментарі