Суд арештував медіахолдинг олігарха-втікача Курченка

Арештовані активи пов’язані з розслідуванням злочинів, вчинених екс-президентом Януковичем

Печерський районний суд міста Києва наклав арешт на цінні папери, корпоративні та інтелектуальні права, а також частину нерухомого майна «бухгалтера сім’ї Януковича», українського олігарха-втікача Сергія Курченка. Про це йдеться в рішенні суду.


З матеріалів випливає, що прокурор та слідчі Генпрокуратури, які розслідують злочини, вчинені колишнім президентом Віктором Януковичем, клопотали про арешт власності UMH, кінцевим бенефіціаром якого є Курченко, а саме: «кошти державних та  інших банківських установ, державних підприємств паливно-енергетичного сектору економіки в  особливо великих розмірах, ухилення від  сплати податків, легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, організації фіктивного підприємництва, тобто створення та  придбання суб’єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з  метою прикриття незаконної діяльності, що  заподіяло велику матеріальну шкоду, а  також, щодо  інших злочинів».


Правоохоронці мотивували своє клопотання тим, що зазначені активи пов’язані з розслідуванням злочинів, вчинених колишнім президентом, та привласненням майна або  заволодінням ним шляхом зловживання службовим становищем організованою групою в  особливо великих розмірах, легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом.


Правоохоронці також вказали на ризик втрати цих активів та незаконність їхнього походження.


Суд задовольнив клопотання і наклав арешт на корпоративні, інтелектуальні права, а також на частину нерухомого майна, що належить холдингу.


Довідка: UMH (Український Медіа Холдинг) – один з медіахолдингів України. До складу медіахолдингу входять друковані видання та радіостанції, а також великі сервісні, розважальні портали і новинні агрегатори. З 2013 року холдинг належав бізнесменові Сергію Курченку. В 2014 році прокуратура висунула йому підозри в ухилянні від сплати податків і нанесенні великих збитків держкомпаніям. Тоді ж бізнесмен потрапив до списку санкцій Європейського Союзу. У квітні 2014 року Курченка оголосили в міжнародний розшук.#UMH, #Курченко, #суд
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/sud-areshtuvav-mediaholdy-ng-oligarha-vtikacha-kurchenka/

Коментарі