Десятьох українських спортсменів позбавили олімпійських медалей через допінг

Мінспорту ініціювало повернення преміальних спортсменами, що їх позбавили медалей Олімпіад 2004, 2008 і 2012 років

Через затосування допінгу Міжнародний олімпійський комітет позбавив за весь час десятьох українських спортсменів медалей, які вони завоювали на Олімпійських іграх 2004, 2008 і 2012 років. Про це повідомляють Українські Новини.


Зокрема, у зв’язку з вживанням допінгу МОК позбавив Юрія Білонога золотої медалі, завойованої ним у штовханні ядра, і Олену Олефіренко – бронзової медалі, завойованої в академічному веслуванні (Олімпіада-2004 в Афінах в Греції).


Також МОК позбавив Ольгу Коробку срібної медалі в змаганнях з важкої атлетики, Людмилу Блонську – срібної медалі в змаганнях з легкої атлетики, Наталію Давидову – бронзової медалі з важкої атлетики, Дениса Юрченка – бронзової медалі з легкої атлетики, Василя Федоришина – срібної медалі з вільної боротьби, які вони завоювали на літній Олімпіаді-2008 в Пекіні (Китай).


Крім того, МОК позбавив українських спортсменів Юлію Калину бронзової медалі в змаганнях з важкої атлетики та Олександра П’ятницю – срібної медалі в змаганнях з метання списа, які вони отримали на Олімпіаді-2012 року в Лондоні (Великобританія).


Крім того, в березні поточного року МОК повідомляв, що позбавив українську спортсменку Вікторію Терещук бронзової медалі в змаганнях з сучасного п’ятиборства, яку вона завоювала на Олімпіаді-2008 в Пекіні, через застосування допінгу.


Раніше Мінспорту повідомило, що ініціювало повернення преміальних спортсменами, позбавленими олімпійських медалей через допінг.


Нагадаєамо, Міжнародний олімпійський комітет 5 грудня відсторонив збірну Росії від участі в Олімпіаді-2018. У МОК на підставі двох розслідувань визнали доведеним фактом, що Кремль на державному рівні організував систему застосування допінгу в російському спорті.


Російським спортсменам, які довели, що не застосовували допінг, дозволили змагатися під нейтральним прапором.


Пізніше МОК довічно дискваліфікував ще 11 російських спортсменів, які брали участь в Олімпійських іграх у Сочі в 2014 році.


Читайте: Сеча б’є в голову: російська спортсменка згадала про ядерну зброю#допінг, #Міжнароднийолімпійськийкомітет, #олімпійськімедалі
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/desyat-oh-ukrayins-ky-h-sportsmeniv-pozbavy-ly-olimpijs-ky-h-medalej-cherez-doping/

Коментарі