За рік в Україні зріс рівень корупції в бізнес-середовищі

71% респондентів вважають, що найбільш корумпованими державними органами є суди

Корупція залишається однією з основних проблем для представників бізнесу в Україні. Про це свідчить опитування щодо сприйняття рівня корупції в Україні Американської торговельної палати, пише Економічна правда.


За результатами дослідження, 71% респондентів вважають, що найбільш корумпованими державними органами є суди, 54% вважають, що це податкові та митні органи, 34% – що це місцеві органи влади.


89% опитаних вважають, що боротьба з корупцією є першочерговою для покращення бізнес-клімату в Україні. Причому 76% представників бізнес-спільноти України не вважають за необхідне вдаватися до корупції, аби досягти успіху.


Водночас 91% респондентів зазначили, що стикалися з корупцією під час ведення бізнесу в Україні – це на 10% більше ніж торік.


Представники міжнародних компаній в Україні вважають Антикорупційний суд – ключовим кроком до розв’язання проблеми корупції. Національне антикорупційне бюро України, на думку більшості опитаних, є антикорупційним чемпіоном у 2017 році. Половина респондентів вважає запуск електронних декларацій найбільшим успіхом в антикорупційній боротьбі за останній рік.


Варто зазначити, що впродовж останніх чотирьох років абсолютна більшість респондентів зазначає, що корупція є широко поширеним явищем в Україні. Щоправда, кількість тих, хто поділяє цю думку щороку зменшується на один відсоток: у 2017 році – 96%, у 2016 – 97%, у 2015-му – 98%, а у 2014 – 99%.


Результати дослідження базуються на оцінці сприйняття ситуації міжнародною бізнес-спільнотою, що працює в Україні сьогодні.Читайте: У Раді Європи закликали Україну суворо карати високопосадовців за відмивання коштів#антикорупційнийсуд, #корупція, #опитування
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/za-rik-v-ukrayini-zris-riven-koruptsiyi-v-biznes-seredovy-shhi/

Коментарі