В останній день січня земляни побачать екстраординарне космічне явище 

Блакитно-кривавий Супермісяць зійде на світанку в середу, 31 січня

31 січня земляни зможуть побачити одразу місячне затемнення і так звані Супермісяць та блакитний Місяць. Востаннє одразу три астрономічні явища сталися 30 грудня 1982 року для Східної півкулі та 31 березня 1866 року – для Західної, інформує AccuWeather.


Супермісяць можна буде спостерігати на світанку 31 січня, а повню зможуть побачити тільки мешканці центральної та західної частин Північної Америки.


Пік місячного затемнення припаде на 15:30 за київським часом, воно триватиме упродовж 77 хвилин, тож, на заході жителі України ще зможуть його захопити.


Затемнення також можна буде побачити на території Сибіру. Його максимальна проекція – на Південну Америку й Антарктиду.


Супермісяць – це момент найбільшого зближення Місяця і Землі. Під час повного місячного затемнення Місяць перебуває у тіні Землі. «Блакитним Місяцем» називається друга повня, що припадає на один календарний місяць.


Під час затемнення Місяць проходитиме в тіні Землі, при цьому його диск буде поступово фарбуватися з білого в помаранчевий або червоний кольори. Таке незвичайне забарвлення обумовлено тим, що на Місяць в цей час падає світло, що пройшло через земну атмосферу і випробувало в ній нерівномірне за спектром поглинання.


Така конфігурація Сонця, Місяця і Землі буде спостерігатися лише впродовж однієї години і 16 хвилин. Жителі територій Середнього Сходу, Азії, Росії, Австралії та Нової Зеландії побачать цю подію у вечірні години – в той час, коли Місяць вставатиме над горизонтом.
#блакитнийМісяць, #астрологічнеявище, #місячнезатемнення, #Супермісяць
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/v-ostannij-den-sichnya-zemlyany-pobachat-ekstraordy-narne-kosmichne-yavy-shhe/

Коментарі