Польський прем'єр назвав Росію однією з головних загроз

Матеуш Моравецький занепокоєний через події на Сході України та плани Росії побудувати спільно з Німеччиною газопровід «Північний потік-2»

Через події на Донбасі та плани Кремля побудувати газопровід «Північний потік-2» прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький сприймає Росію як одну з головних загроз для своєї країни. Про це він сказав швейцарському Давосі під час екномічного форуму, передає Русская служба BBC.


«Я дуже серйозно ставлюся до російської загрози. Думаю, те, що Росія робить в Україні, дуже небезпечно. Ми обговорюємо ситуацію, що склалася з нашими партнерами з Євросоюзу і США, зокрема тут, в Давосі, ми говорили про те, як нам впоратися з цією загрозою», – відповів він на питання про найсуттєвішу загрозу для безпеки Польщі.


За словами Моравецького, він також обговорював з міністром економіки США Ріком Перрі плани Росії побудувати спільно з Німеччиною газопровід «Північний потік-2», який дозволить їй поставляти газ в Європу в обхід транзитної системи України.


«Німеччина намагається представити «Північний потік-2» як бізнес-проект, яким він фактично не є, тому що якщо він буде реалізований – він зробить українську газотранспортну систему марною», – заявив він.


На думку міністра, в цьому випадку вже ніщо не зможе перешкодити російським військам розгулювати по всій Україні.


При цьому Росія – не єдина загроза для Польщі. За словами Моравецького, сильне занепокоєння у нього викликає і загальна економічна ситуація в світі.


Як відомо, Матеуш Моравецький і раніше виступав з критикою «Північного потоку-2». У грудні 2017 року він заявив, що будівництво цього газопроводу загрожує всій Центральній Європі, а для України може стати і зовсім смертельним, оскільки її виключення із системи транзиту газу в Європу дозволить Москві ще сильніше дестабілізувати там ситуацію.


Польський міністр також говорив, що реалізація «Північного потоку-2» ще міцніше пов’яже Німеччину з Росією і одночасно приведе до того, що російська влада і «Газпром» знову зможуть диктувати Польщі ціну на газ.#Північнийпотік2, #Матеуш Моравецький, #Польща, #росія
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/pol-s-ky-j-prem-yer-nazvav-rosiyu-odniyeyu-z-golovny-h-zagroz/

Коментарі