Андрій Новак: НБУ і Кабмін умисно знищують українську економіку?

Андрій Новак, голова Комітету економістів України

Підвищення облікової ставки Нацбанком разом зі штучною девальвацією гривні наводить на думку, що НБУ і Кабмін займаються умисним знищенням української економіки.


Підвищення облікової ставки Нацбанком України призведе до «знекровлення» реальних секторів економіки країни. Таке підвищення призведе до підвищення кредитних ставок. А це означає зменшення кількості суб’єктів, які зможуть узяти кредит. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб. Отже, ми дістанемо не підживлення, а навпаки, знекровлення реальних секторів економіки. До того ж знизиться кількість споживчих кредитів, адже відсотки щодо них стануть вищими. Багато українців замисляться: чи варто їм брати кредит на побутову техніку, автомобіль або нерухомість.


Разом зі штучною девальвацією гривні підвищення облікової ставки наводить на думку, що це умисне знищення української економіки НБУ і Кабміном, а не їхній непрофесіоналізм. Це удар по малому і середньому бізнесу, який не може кредитуватися в західних банках, і по простих громадянах. Великий бізнес і так не кредитують в українській банківській системі. Фактично це призведе до ситуації, коли в банківській системі будуть лише спекулятивні операції, а не кредитування реального сектору економіки.


Джерело: Андрій Новак#Девальваціягривні, #Кабмін, #НБУ, #обліковаставка
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/andrij-novak-nbu-i-kabmin-umy-sno-zny-shhuyut-ukrayins-ku-ekonomiku/

Коментарі