У Сирії в складі «ПВК Вагнера» воюють близько 40 українців (відео)

Підрозділ «Карпати» створювали для диверсій в тилу української армії, але через слабку підготовку від цієї ідеї відмовилися. Потім українців переправили до Сирії

У ніч з 7 на 8 лютого під вогнем винищувачів США, ударних безпілотників, бойових вертольотів Apache і також стратегічних бомбардувальників B-52 у сирійській провінції Дейр-ез-Зор загинули близько сотні проасадівських бойовиків. Через кілька днів після атаки родичі вбитих росіян почали відкрито просити повернути тіла на батьківщину. Пізніше з’явилася інформація і про загибель харків’янина Володимира Вінограденка. Журналісти з’ясували, Вінограденко був не єдиним українцем, який поїхав до Сирії найманцем – у складі так званої приватної військової компанії Вагнера є цілий підрозділ «Карпати». Про це йдеться в розслідуванні проекту Радіо Свобода – Донбас. Реалії.У Службі безпеки України журналістам повідомили, що силовикам вдалося отримати персональні дані майже двох тисяч найманців «ПВК Вагнера», при цьому кількість ідентифікованих українців з нелегальної приватної військової компанії – майже 40 осіб.


«У Службі безпеки України є інформація, що під час формування контингенту так званої «ПВК Вагнера» для спрямування до Сирії окрему групу осіб складали саме вихідці з України, які умовно отримали позначення як група «Карпати», – розповів керівник апарату голови СБУ Ігор Гуськов.


Про подробиці завдань цієї групи повідомив бойовик ОРДО Михайло Полинков.


«Це атакуюче ядро. Людей, які мають досвід бойових дій на Донбасі, посилають в найбільшу «дупу», – розповів він в інтерв’ю сепаратистським медіа.Аналізуючи публікації російського видання «Фонтанка», яке вже кілька років відстежує діяльність «групи Вагнера», «Донбас.Реалії» з’ясували, що спочатку підрозділ «Карпати» створювали для диверсій в тилу української армії, але через слабку підготовку складу від цієї ідеї відмовилися. Після чого українців переправили до Сирії.


В СБУ виданню повідомили, що в них є перевірені дані про загибель трьох громадян України в Сирії в період з березня по квітень 2016 року:


– Едуард Приходько, позивний «Боцман». На момент загибелі йому було 48 років. Зареєстрований у Горлівці. Він воював на боці бойовиків ОРДЛО. Загинув в районі сирійського міста Пальміра 8 березня 2016 року;


– Олександр Конашенков. Позивний «Конан», 27 років. Родом з Новогродівки, Донецька область. Також воював на Донбасі в лавах бойовиків. Загинув 12 березня 2016-го в районі Пальміри;


– Олександр Кияшко, позивний «Кеша», 23 роки, Донецьк, Україна. Також воював на Донбасі у складі угруповань ОРДЛО. Загинув біля сирійського міста Латакія 8 квітня 2016 року.«Ми фіксуємо дуже багато осіб, які брали участь на боці незаконних збройних формувань. І вихідці є не лише з тимчасово окупованої частини (Донбасу, – ред.). Наприклад, є вихідці з Маріуполя», – зауважує Гуськов.


За інформацією видання, журналісти, які давно досліджують діяльність ПВК, стверджують: служать там українці не тільки з підконтрольних бойовикам територій Донбасу.


«Зустрівшись з пацанами, які звільняли Пальміру, я почув таку подробицю, що під час звільнення Пальміри загинуло 11 українців. Знову уточнювальне запитання: це громадяни України з території, контрольованої так званими «ЛНР» і «ДНР»? Ні, це з глибинної частини України. Люди, які мали в Україні якісь проблеми з законом, зникли в Росії і знайшли притулок у так званій «ПВК Вагнера», – розповів журналіст видання «Новая газета» Ірек Муртазін.


Також у матеріалі йдеться про фінансові мотиви українців, які вступають до лав «Вагнера». Про це розповів отаман казацького товариства «Ховріно» Євген Шабаєв. Він постійно спілкується з членами «ПВК Вагнера» і вже побував в одному з госпіталів, де зараз лікують поранених у Сирії найманців.​«Для людей, які проживають в Донецьку і Луганську, 150–200 тисяч рублів – це шалені гроші. При середній зарплаті 5 000. За місяць такі гроші не заробиш, тому люди погоджуються. Самі структури за кожного завербованого отримують до 200 умовних одиниць. Тому це хороший бізнес, за фактом – торгівля людьми», – каже він.


Журнаолісти російського видання Republic дізнались, у скільки оцінюють життя найманців «ПВК Вагнера»:


  • у разі загибелі – сім’я вбитого отримує 5 мільйонів рублів (2 250 тисяч гривень);

  • за поранення, залежно від тяжкості – виплачують від 500 тисяч до мільйона рублів (225–450 тисяч гривень);

  • місячна платня рядового – 240 тисяч рублів (110 тисяч гривень).

Але, як стверджує отаман Шабаєв, жителі Донбасу отримують менше – в середньому 100–150 тисяч рублів (46–69 тисяч гривень). Через це останнім часом число охочих воювати в Сирії значно скоротилося. А в «ПВК Вагнера» почали вербувати тих жителів Донбасу, які зараз сидять у тюрмі.
#ПВКВагнера, #найманці, #Сирія
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/u-sy-riyi-v-skladi-pvk-vagnera-voyuyut-bly-z-ko-40-ukrayintsiv-video/

Коментарі