Латвійський банк ABLV, що обслуговував корупціонерів, оголосив про самоліквідацію

Фінустанова фігурує в звіті Мінфіну США, в якому йдеться, що банк пов’язаний з відмиванням грошей, угодами з корупціонерами з Росії та України, а також торгівлею зброєю з КНДР

Латвійський банк ABLV, що пов’язаний з відмиванням грошей, угодами з корупціонерами з Росії та України, а також торгівлею зброєю з Північною Кореєю, ухвалив рішення про початок процесу самоліквідації. Про це інформує BBC.


«Банк вважає, що таким чином найкраще зможе забезпечити захист своїх активів, щоби розрахуватися з усіма клієнтами», – йдеться в офіційній заяві фінустанови.


З цього випливає, що банк зможе захищати активи і впливати на розрахунок з усіма клієнтами через призначення ліквідатора.


Згідно з латвійським законом про кредитні установи, в разі самоліквідації збори акціонерів призначають ліквідатора. А от у випадку банкрутства ліквідацію проводив би адміністратор, призначений судом.


Європейський центробанк оголосив про ліквідацію банку ABLV 24 лютого. Рішення було обґрунтовано проблемами з ліквідністю. За оцінками ЄЦБ, стан ABLV виявилося нестабільним: банк, найімовірніше, не впорався би зі своїми зобов’язаннями.


Відтік капіталу з кредитної установи почався після того, як Мережа щодо запобігання фінансовим злочинам  (FinCEN), що є підрозділом Мінфіну США, заявила, що ABLV пов’язаний з відмиванням грошей, угодами з корупціонерами з Росії та України, а також торгівлею зброєю з Північною Кореєю. У підсумку з банку було виведено 600 мільйонів євро.


Одразу після цього ABLV звернувся по допомогу до латвійської держави. В результаті Банк Латвії надав кредитній установі позику в розмірі 297,2 млн євро під заставу цінних паперів. Саме цю допомогу в якості реальної причини свого затримання назвав президент Банку Латвії Ілмар Римшевич, якого затримали 18 лютого, через п’ять днів після публікації заяви FinCEN.


Нагадаємо, ще в жовтні 2015 року Печерський районний суд Києва заарештував рахунки 14 офшорних компаній, пов’язаних із олігархом-втікачем Сергієм Курченком, у двох латвійських банках ABLV Bank і Regionala investiciju banka у справі щодо зрідженого газу.#банкABLV, #відмиваннягрошей, #Латвія
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/latvijs-ky-j-bank-ablv-shho-obslugovuvav-koruptsioneriv-ogolosy-v-pro-samolikvidatsiyu/

Коментарі