Ігор Луценко: На чиєму боці СБУ?

Ігор Луценко, народний депутат України

Зі здивуванням дізнався, що Юрій Тандіт, багаторічний радник голови СБУ і один із головних спікерів української спецслужби, виступив з журналістським матеріалом на підтримку громадянина США Харона, котрий очолює захоплення території Національного музею історії України.


Тандіт зі Служби безпеки описав, наскільки гарна спільнота Харона, і які дива відбуваються під його керівницвтвом – «зафіксоване» явлення Богордиці, тощо.


Нагадаю, релігійна громада Харона на територіх Нацмузею здійснила низку грубих порушень українських законів, зокрема:

1. Захоплено особливо цінні землі – землі історико-культурного призначення, територію під особливою охороною ЮНЕСКО. Це є склад кримінального злочину, і про це є провадження у прокуратурі.

2. Фундаментом незаконної будівлі, ймовірно, пошкоджено археологічну пам’ятку.

3. Безпідставно зареєстровано право власності будівлю, причому з очевидними махінаціями з площею споруди (про це теж є кримінальні провадження у прокуратурі).


Друзі релігійної громади (зокрема, такий собі Селіванов з «Вєрного казачества») зараз воюють на боці «ДНР-ЛНР» проти України. У нелегальній споруді продовжується агітація за руський мір, зокрема, проводяться багатогодинні молебні царю Ніколаю ІІ та моляться за благодєнствіє отєчєства російського.


Зараз СБУ, за участі одного з найвідоміших своїх облич, по суті, стало на бік порушників закону – бо у тих, бач, релігійні переконання, що це їх земля і вони мають право порушувати наші закони. Замість того, щоб сприяти усуненню порушень законодавства, Служба безпеки вторить пропаганді іноземця Харона.


Мені прикро, що подібна позиція просто знищує будь-який авторитет СБУ, який був здобутий під час 2014-2015, років активної фази російсько-української війни.


Бо хто тепер повірить, що СБУ реально займається безпекою України, здатне захистити державу, якщо воно славить тих іноземців, хто приходять в нашу країну і нищать найголовніші святині нашої держави? Хто демонстративно, на очах у всього суспільства плює на українські закони, посилаючись на власні релігійні переконання?


«НЕЛЬЗЯ НИКОГО СУДИТЬ!» – каже публічна особа СБУ. А для чого тоді Служба, якщо не карати порушників?


Це – дуже небезпечний сигнал, ретранслятором якого є на сьогодні СБУ – мовляв, іноземці, опираючись на місцевих корупціонерів, можуть хазяювати на нашій землі, і ні закон, ні особиста воля тих, хто поставлений цю землю і цей закон охороняти, їх не зупинять.


Джерело: Igor Lutsenko#Київ, #НаціональниймузейісторіїУкраїни, #СБУ, #Харон, #ЮНЕСКО, #ЮрійТандіт
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/igor-lutsenko-na-chy-yemu-botsi-sbu/

Коментарі