Сергій Іванов: В українських політиків відростають нові німби, як хвости у ящірок 

Сергій Іванов, блогер

Декілька слів про коротку пам’ять, яку ми вчора на програмі почали обговорювати з паном Немирею.


Наші політики – такі істоти, в яких постійно відростають свіжі німби, як хвости у ящірок. Навіть після страшних скандалів, падінь та фрустрацій вони реканонізуються і примушують нас вірити, що всі минулі негаразди нам примарились.


Я не проти Тимошенко, не проти Порошенка, мене бісить сама парадигма «або-або». Що це за заклад, у меню якого всього дві страви, від яких мене нудить? Втім, мова зараз йде не про цю надприродну безальтернативність, а про коротку пам’ять.


Вчора пан Немиря запевнив нас, що його лідерка має політичну волю аби навести лад у країні і жорстоко, але справедливо покарати всіх крадіїв. Я нагадав шановному пану, що у 2007-2009 роках, коли пані Тимошенко була прем’єром, тобто першою за повноваженнями особою держави відповідно до Конституції, її політична воля дивним чином оминала одіозних донбаських регіоналів, зокрема пана Єфремова. Більше того, права рука ЮВТ, Наталія Королевська, вела бізнес з родиною Єфремова і здійснювала політичне прикриття нелегального видобутку вугілля, постачання на вугільні холдинги «підшаманеного» і часто непрацюючого гірсько-шахтного обладнання, яким займався син Єфремова Ігор, найкращий друг правої руки ЮВТ. І взагалі у цей період ні для кого не було секретом, що Королевська керує вугільною галуззю України, отримуючи космічні прибутки, за які вона й досі купує виборців. Про її інвестиції в нерухомість російської столиці на паях із братом, колишнім заступником міністра регіонального розвитку РФ, не хочу навіть згадувати.


Я не стверджую, що політика Тимошенко-Королевської у вугільній промисловості Донбасу була гіршою, ніж за регіоналів, ні. Вона просто нічим не відрізнялася, була наскрізь корумпованою і непрозорою годівницею для обраних. Шахти занепадали, шахтарі звільнялися і лізли у «копанки», які перетворилися майже на головне джерело видобутку вугілля.


І чи варто дивуватися, що через кілька років маргіналізовані гірняки схопили автомати, які їм видали під захопленим луганським СБУ, начепили окупантські стрічки і почали вбивати-грабувати людей, яким, здавалося б, у житті пощастило більше. Чи варто дивуватися тому, що люди, вимушені жити у тваринних умовах, припинили бути людьми?


Ще раз, не подумайте, що я звинувачую у цьому лише ЮВТ. Міцні донецькі господарники, щоб їм чорне було, наробили набагато більше, адже мали більше часу і влади. Проте це не знімає відповідальності з інших політиків. І з нас, між іншим, також.


Наше завдання – пам’ятати все. Інакше ми ніколи не видряпаємось зі своєї історичної «копанки».


Джерело: Sergii Ivanov#донбас, #корупція, #Немиря, #Тимошенко, #Янукович
Анна Захарова
Інформаційний Акцент https://www.infa.ua/sergij-ivanov-v-ukrayins-ky-h-polity-kiv-vidrostayut-novi-nimby-yak-hvosty-u-yashhirok/

Коментарі